Kiosk
- Rozmowa z Moniką Kobylińską
- PIŁKA RĘCZNA. Biało-czerwoni bohaterami transferów
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Adam Sokołowski po raz 28. mistrzem Polski kibiców sportowych
- 48. MP Kibiców Sportowych już w sobotę w Gostyniu
- Ćwierćwiecze super kibica Stanisława Sienkiewicza
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski Mistrzem Mistrzów, podziękowania dla Stanisława Sienkiewicza
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025, eliminacje cd.
- OMNIBUS SPORTOWY. Kolejny triumf Adama Sokołowskiego
- 48. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Gostyń 2025
Na inaugurację piłkarskiej ekstraklasy Wisła pokonała Zagłębie Lubin 3-0. Krakowianie zostali pierwszym liderem rozgrywek.
26.07.2021: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3-0 (2-0)
1-0 Yaw Yeboah 25 (karny)
2-0 Jan Kliment 29
3-0 Mateusz Młyński 81
Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: El Mahdioui, Sadlok, Zhukov, Młyński - Soler. Widzów 13 668.
WISŁA: Lis - Hanousek, Sadlok, Frydrych, Gruszkowski El Mahdioui (89 Kuveljic), Zhukov - Starzyński (46 Savic), Skvarka (83 Hugi), Yeboah (67 Młyński) - Kliment (89 Brown Forbes).
ZAGŁĘBIE: Hładun - Chodyna, Simic, Soler, Bartolewski (85 Balic) - Bashkirov, Łakomy (46 Poręba) - Szysz, Starzyński (85 Dudziński), Ratajczyk (62 Zivec) - Podliński (62 Daniel).
W wyjściowej jedenastce Wisły znalazło się czterech debiutantów: El Mahdioui, Kliment, Hanousek i Skvarka.
Jako pierwsi zagrożenie pod bramką przeciwnika stworzyli zawodnicy z Lubina. W 6. minucie wyprowadzili składną akcję, którą w nieprzepisowy sposób we własnym polu karnym zatrzymał jeden z wiślaków. Starzyński z karnego trafił w słupek...
W 25. minucie rajd przeprowadził Starzyński, wbiegł w pole karne i podaniem poszukał lepiej ustawionych partnerów z drużyny. Piłka po zagraniu 17-latka trafiła w rękę interweniującego obrońcy, arbiter po raz drugi tego dnia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Yeboah.
Wisła postanowiła pójść za ciosem i już cztery minuty później trybuny stadionu przy R22 mogły fetować drugie trafienie swoich ulubieńców. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kliment, który umiejętnie ustawił się w okolicach krótkiego słupka i skutecznie zamknął dośrodkowanie Skvarki.
Zagłębie poszukiwało swoich szans i niewiele brakowało, by jeszcze przed przerwą Lis zmuszony był wyciągać piłkę z siatki. Nieznacznie pomylił się jednak Simic, który trafił w poprzeczkę.
W 49. minucie piłkę w polu karnym lubinian przejął Yeboah, ale strzelił nad poprzeczką. Goście nie składali broni i konsekwentnie dążyli do odrobienia strat, jednak jakiekolwiek próby przedarcia się przez zasieki obronne Białej Gwiazdy nie przynosiły im zamierzonych skutków. Wiślacy skupili się przede wszystkim na zachowaniu bezpiecznej przewagi i spokojnie budowali swoje akcje, które niosły ze sobą zagrożenie pod bramką Hładuna. Golkiper Miedziowych zmuszony był skapitulować po raz trzeci w 81. minucie, kiedy to debiutujący w niebiesko-biało-czerwonych barwach Młyński wykorzystał podanie od Skvarki i posłał piłkę do siatki.
wisla.krakow.pl