Lech Poznań doszedł do porozumienia w sprawie transferu Jana Bednarka. Stoper po przejściu testów medycznych podpisał kontrakt z angielskim Southampton.
21-letni obrońca jest wychowankiem Sokoła Kleczew. Pięć lat temu trafił do Kolejorza. W barwach pierwszej drużyny zadebiutował 23 września 2013 roku w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice. W sezonie 2014/15 był wypożyczony do Górnika Łęczna. Po powrocie na Bułgarską zaczął grać regularnie. W minionym sezonie rozegrał 34 spotkania w pierwszym zespole Lecha. W barwach Kolejorza wystąpił w sumie w 40 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę. Z poznańskim klubem świętował zdobycie mistrzostwa Polski w 2015 roku i Superpucharu Polski w 2016 roku.
Dobra dyspozycja piłkarza na boisku nie umknęła uwadze ekspertów. W styczniu 2017 roku podczas gali Piłki Nożnej otrzymał nagrodę dla "Odkrycia Roku". W czerwcu wystąpił na młodzieżowych mistrzostwach Europy, zagrał we wszystkich trzech spotkaniach biało-czerwonych.
Southampton to ósmy zespół poprzedniego sezonu Premier League. W przerwie między sezonami doszło do zmiany trenera. Miejsce Claude'a Puela zajął Mauricio Pellegrino. Bednarek nie będzie pierwszym Polakiem w tym klubie. Wcześniej grali w nim m.in. bramkarz Bartosz Białkowski, pomocnik Kamil Kosowski i napastnik Grzegorz Rasiak.
lechpoznan.pl (Mateusz Szymandera)