Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Mecz Polska – Chile nie odbędzie się na PGE Narodowym2022-11-11 15:41:00

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dziś (11 listopada), że zaplanowany na środę 16 listopada mecz towarzyski Polska – Chile nie zostanie rozegrany na stadionie PGE Narodowy. Obiekt został tymczasowo zamknięty po wykryciu wady jednego z elementów dachu.


W komunikacie PZPN podał, że "w piątek, 11 listopada br., został poinformowany przez PL.2012+ Sp. z o.o., operatora stadionu PGE Narodowy, o tymczasowym zamknięciu obiektu ze względów bezpieczeństwa. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na ww. mecz, najpóźniej do 15 grudnia otrzymają zwrot poniesionych kosztów zakupu wejściówek. PZPN podjął niezwłoczne działania mające na celu przeniesienie zaplanowanego na środę spotkania na inny obiekt."

W kolejnym komunikacie PZPN poinformuje o dalszych decyzjach.


Późnym wieczorem PZPN podał, że mecz odbędzie się na stadionie Legii. Zasady sprzedaży biletów zostaną podane w sobotę.


Operator PGE Narodowy wydał 11 listopada oświadczenie: 

"Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z wykryciem wady, po niezwłocznym uzyskaniu rekomendacji konstruktora przedmiotowej konstrukcji, firmy SBP z siedzibą w Stuttgarcie, jak i jej wykonawcy, włoskiej firmy Cimolai, a także po rekomendacji ekspertów i w trosce o bezpieczeństwo, operator PGE Narodowego podjął decyzję o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania.


W ramach realizowanego standardowego przeglądu stanu konstrukcji dachu przeprowadzono specjalistyczne badania poszczególnych jego elementów, w tym stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę. W wyniku przeglądu ujawniono wadę konstrukcyjną jednego z łączników. W związku z tym operator PGE Narodowego natychmiast zwrócił się do projektanta konstrukcji, firmy SBP i jej wykonawcy, firmy Cimolai w celu konsultacji i zdiagnozowania przyczyn zaistniałej sytuacji. W dniu 10 listopada 2022 roku, w obecności projektanta konstrukcji dachu oraz jej wykonawców, a także naukowców z instytutu technologii w Karlsruhe na PGE Narodowym został przeprowadzony szereg inspekcji. Ich efektem była rekomendacja projektantów, wykonawców i ekspertów, by wyłączyć stadion z użytkowania i przeprowadzić dodatkowe badania, które pozwolą ocenić drogę usunięcia wady. Jednocześnie zamontowano urządzenia kontrolno-pomiarowe pozwalające na bieżące monitorowanie stanu konstrukcji łącznika.


W związku z rekomendacją konstruktorów i ekspertów zarząd PGE Narodowego zdecydował o wstrzymaniu działalności stadionu i wyłączeniu możliwości przebywania na nim. Całkowicie wyłączona została jakakolwiek aktywność na stadionie. Dotyczy to zarówno wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak i konferencji, kongresów, aktywności w powierzchniach biurowych i wycieczek po arenie. Rekomendacja konstruktorów i ekspertów uniemożliwia również rozegranie na stadionie meczu towarzyskiego Polska-Chile, zaplanowanego na 16 listopada."

pzpn.pl/pgenarodowy.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty