Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
MŚ: Porażka z Rumunkami na pożegnanie2023-12-11 21:40:00

Reprezentacja Polski przegrała z Rumunią 26:27 w swoim ostatnim meczu Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. W trakcie drugiej połowy Polki odrobiły pięć bramek straty, ale w decydujących minutach więcej zimnej krwi zachowały rywalki. Tym samym biało-czerwone zajęły czwarte miejsce w grupie na koniec fazy zasadniczej i w całym turnieju zostaną sklasyfikowane na miejscach od 13 do 16.

Herning: Polska – Rumunia 26:27 (10:13)

Polska: Płaczek, Zima – Galińska 1, Kobylińska 1, Balsam 8, Wiertelak 2, Matuszczyk 1, Górna, Tomczyk, Rosiak 3, Urbańska 1, Michalak, Kochaniak-Sala 5, Uścinowicz, Masna 1, Nocuń 3.

Rumunia: Ciuca, Hosu – Dinca, Buceschi 11, Laslo 5, Bazaliu 1, Bucur 3, Dindiligan 2, Badea, Ostase, Lixandroiu, Seraficeanu, Balog, Popa 1, Gogirla, Pintea 4.

Poniedziałkowe spotkanie z reprezentacją Rumunii – niezależnie od jego wyniku – było pożegnaniem reprezentacji Polski z turniejem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 na terenie Danii, Norwegii i Szwecji. Biało-Czerwone szanse na awans do ćwierćfinału straciły w sobotę po porażce z Dunkami (22:32).

Stawką konfrontacji z Rumunią była trzecia lokata na koniec zmagań w fazie zasadniczej, co oznaczać miało klasyfikację na miejscach od 9 do 12 w całym turnieju oraz zakończenie mistrzostw w dobrych humorach.

Cały czas inicjatywę miały Rumunki, które w II połowie prowadził 17:12. Polki odrabiały straty, przed końcem remisowały (25:25). Niestety, w decydującym fragmencie więcej wyrachowania zachowały rywalki, które w końcowych minutach zapewniły sobie minimalne zwycięstwo wynikiem 27:26. Tytułem MVP spotkania wyróżniona została Eliza-Iulia Buceschi, autorka aż 11 bramek.