Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Wiadomości piłka ręczna
Szymon Sićko najlepszym zawodnikiem, Marcin Lijewski trenerem2020-04-15 17:29:00

Znamy zwycięzców Gladiatorów 2020 PGNiG Superligi w piłce ręcznej. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Sićko – lewy rozgrywający NMC Górnik Zabrze, który wygrał aż w trzech kategoriach. 


Mimo wcześniejszego zakończenia rozgrywek, organizatorzy postanowili docenić wysiłek zawodników, którzy rozegrali 169 meczów, czyli praktycznie całą rundę zasadniczą i jak co roku przyznać prestiżowe tytuły Gladiatorów. 18-osobowa kapituła 8 kwietnia wybrała nominowanych w 9 kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Gladiatora ostatecznie zadecydowali zawodnicy i sztaby szkoleniowe drużyn PGNiG Superligi.  


Najwięcej nagród przypadło NMC Górnikowi Zabrze. 3 z nich trafiły do 23-letniego Szymona Sićko – lewy rozgrywający zdobył tytuł Zawodnika Sezonu, Bocznego Rozgrywającego Sezonu, a także Odkrycia Sezonu. Dla wypożyczonego z PGE VIVE Kielce Sićki miniony sezon był najlepszy w jego karierze. Imponował rzutami z dystansu, był również jednym z najlepiej asystujących w swojej drużynie (88 asyst). Dobrze zaprezentował się także w reprezentacji Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W sezonie 2019/2020 zdobył 120 bramek, co dało mu również 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Natomiast bezkonkurencyjny okazał się w liczbie rzuconych bramek z 9 metra, z którego zdobył aż 77 bramek. To był zdecydowanie sezon Szymona Sićki! Ten niesamowity progres Sićko zaliczył pod okiem Marcina Lijewskiego, który okazał się Trenerem Sezonu. W tej kategorii panowała największa zgoda wśród głosujących. Lijewski zgarnął aż 203 na 280 głosów. To on był głównym architektem sukcesu zabrzan, którzy po 5 latach znowu mogą się cieszyć medalem mistrzostw Polski.  


Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: 

Zawodnik Sezonu:   Szymon Sićko  (NMC Górnik Zabrze) 

Trener Sezonu:   Marcin  Lijewski  (NMC Górnik Zabrze)

Bramkarz Sezonu:  Marcin  Schodowski  (Zagłębie Lubin)  

Boczny Rozgrywający Sezonu:   Szymon  Sićko  (NMC Górnik Zabrze)  

Środkowy Rozgrywający Sezonu:   Niko  Mindegia  (Orlen Wisła Płock)  

Obrotowy Sezonu:   Dawid  Dawydzik  (Azoty-Puławy)  

Skrzydłowy Sezonu:   Blaž  Janc (PGE VIVE Kielce)

Obrońca Sezonu:   Romaric  Guillo  (PGE VIVE Kielce)  

Odkrycie Sezonu:   Szymon  Sićko  (NMC Górnik Zabrze)

Wybór  Sezonu:  Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)   

Król Strzelców: Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce), 127 goli


zprp.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty