Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Podkarpacie > Seniorzy > I liga
Znicz spada, Górnik czeka na awans2010-05-26 22:21:00 ASInfo

Z I ligą piłkarską pożegnał się dziś Znicz Pruszków, który w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, Dolcanem Ząbki przegrał 0-1. W Zabrzu nie było fety, bo Górnik, który przy zwycięstwie już dziś wróciłby do ekstraklasy, przegrał z Wartą Poznań 2-3.

Punkty stracił także GKS Katowice, który na wyjeździe uległ 0-1 Flocie Świnoujście, a gola na wagę trzech punktów zdobył Charles Uchenna Nwaogu.

W spotkaniu dwóch drużyn żegnających się z 1. ligą Stal Stalowa Wola pokonała natomiast Motor Lublin 2:0.

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł inny zespół zajmujący miejsce w dolnej części tabeli, MKS Kluczbork, który na własnym stadionie 2:1 wygrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wynik w 35. minucie otworzył Arkadiusz Półchłopek, a w 60. minucie wyrównał Adam Cieśliński. Losy spotkania w 68. minucie rozstrzygnął jednak Waldemar Sobota.

Potknięcia Sandecji, która zremisowała 2-2 z Wisła Płock, nie wykorzystał z kolei Górnik Zabrze, który już w środę mógł zapewnić sobie awans do Ekstraklasy. Podopieczni Adama Nawałki dwukrotnie przegrywali z Wartą Poznań po golach Piotra Reissa, ale byli w stanie skutecznie odpowiedzieć za sprawą trafień Tomasza Zahorskiego. Gdy wydawało się, że zabrzanie zdołają dobić przeciwnika nadzieje odebrał im Szymon Kaźmierowski, który precyzyjnym strzałem prawą nogą nie dał szans Sebastianowi Nowakowi.

Zaskakującą porażkę w Łęcznej poniósł także Łódzki Klub Sportowy, który uległ tamtejszemu Górnikowi 0:1 po trafieniu Veljko Nikitovicia. O ligowy byt nadal drżeć będzie natomiast Podbedskidzie Bielsko-Biała, które bezbramkowo zremisowało z GKP Gorzów Wielkopolski.

W ostatnim meczu tej kolejki liderujący tabeli Widzew Łódź wygrał z Pogonią Szczecin 2:1. W drużynie Pawła Janasa na listę strzelców wpisali się Piotr Grzelczak i Marcin Robak, a honorowego gola dla podopiecznych Piotra Mandrysza zdobył Olgierd Moskalewicz.

Flota Świnoujście - GKS Katowice 1:0 (1:0)