Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > I liga
Kazimierz Moskal wraca do Wisły!2024-06-04 18:37:00

Kazimierz Moskal nowym trenerem piłkarzy Wisły Kraków! Wraca do klubu po 9 latach, podpisał umowę do 30 czerwca 2026 roku. Z nowym trenerem wracają nadzieje kibiców " "Białej Gwiazdy" na sukcesy podobne do tych, których był uczestnikiem jako zawodnik i szkoleniowiec krakowskiego klubu.


Kazimierz Moskal urodził się 9 stycznia 1967 roku. Jest wychowankiem Gościbi Sułkowice, ale to właśnie Wisła Kraków stała się jego drugim domem. Przy R22 wkraczał w dorosły futbol, pokonując poszczególne szczeble i stając się ważną postacią Białej Gwiazdy. Debiut w niebiesko-biało-czerwonych barwach w pierwszym zespole zaliczył 8 czerwca 1985 roku w starciu z Górnikiem Zabrze. I chociaż rozstawał się z Wisłą, to wracał do niej jako zawodnik, a później też jako trener. Łącznie rozegrał w jej barwach 289 meczów, zdobył 55 bramek. Z Białą Gwiazdą dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, dorzucając dwa Puchary Polski, a także Superpuchar i Puchar Ligi.

Karierę trenerską rozpoczął właśnie przy R22 - jako asystent, trener młodzieży, a następnie samodzielny szkoleniowiec. Doświadczenie zdobywał u boku takich nazwisk, jak Werner Liczka, Jerzy Engel, Tomasz Kulawik, Dan Petrescu, Dragomir Okuka, Adam Nawałka czy Robert Maaskant. Obowiązki pierwszego trenera pełnił w latach 2007, 2012 i 2015. Kazimierz Moskal jest ostatnim szkoleniowcem, który poprowadził Wisłę Kraków w europejskich pucharach. W 2011 roku Biała Gwiazda pod jego wodzą wyszła z grupy Ligi Europy, by w lutym 2012 roku po zaciętych bojach i dwóch remisach ze Standardem Liege odpaść w 1/16 finału.


W jego trenerskim CV Kazimierza Moskala widnieją też kluby: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, Zagłębie Sosnowiec czy ŁKS Łódź, z którym dwukrotnie awansował do Ekstraklasy.


wislakrakow.com


kmoskal1.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty