Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Zarząd MZPN: Ligi seniorskie nadal bez młodzieżowca2019-07-16 20:42:00

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przyjęte zostały ważne uchwały.


Zarząd MZPN powołał dwa nowe podokręgi: Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg w Nowym Sączu i Małopolski Związek Piłki Nożnej Podokręg w Tarnowie jako jednostki MZPN bez osobowości prawnej. 

Na wniosek prezesa Zarządu MZPN - Robert Koral został powołany na prezesa Podokręgu w Nowym Sączy, a Zbigniew Jurkiewicz na prezesa Podokręgu w Tarnowie.


Zarząd MZPN postanowił, że w sezonie 2019/2020 nadal w zespole seniorskim nie będzie musiał występować młodzieżowiec. Głównym argumentem za pozostawieniem zapisu bez zmian był fakt bliskiego startu rozgrywek i zbyt krótki czas na przystosowanie się do zmiany. Obowiązek posiadania młodzieżowca(ców) będzie rozpatrywany przez Zarząd MZPN na początku 2020 roku i obowiązywałby od sezonu 2020/2021. 


17-zespołową IV ligę wschodnią w sezonie 2019/2020 będzie prowadził Podokręg Nowy Sącz.


Po rezygnacji Katarzyny Gubernat z funkcji przewodniczącej Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego MZPN, Zarząd odwołał szefową. Do bieżącego nadzoru nad działalnością Komisji został delegowany wiceprezes MZPN ds. sportowych - Zdzisław Kapka.


Na dzisiejszym posiedzeniu zostały zatwierdzone Regulaminy IV ligi i klas niższych seniorów oraz Regulamin młodzieżowych rozgrywek juniorów, trampkarzy i młodzików MZPN na sezon 2019/2020.

Regulaminy uwzględniają zmiany zatwierdzone przez Uchwały Zarządu PZPN z 12 lipca 2019 r. Dotyczą one m.in. organizacji rozgrywek w piłkę nożną, określenia zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, zmian w Regulaminie Dyscyplinarnym PZPN i dotyczące licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach. 

Art. 34 otrzymał nowe brzmienie: Trenerzy, którzy uczestniczą w kursie UEFA PRO mogą wystąpić do Zespołu ds. Kształcenia i Licencjonowania Trenerów o wydanie zgody na prowadzenie zespołu uczestniczącego w rozgrywkach I lub II ligi.

Pozwoli to m.in. trenerowi Łukaszowi Surmie prowadzić II-ligową Garbarnię.

(ag)  


za2.jpg
za1.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty