Strona główna > Aktualności
Biało-czerwone o krok od awansu2024-04-04 22:23:00

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej pokonała na wyjeździe Kosowo (34:27) w swoim trzecim meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2024. Biało-czerwone są już tylko o krok od wywalczenia awansu na turniej EHF EURO 2024. Wypracowanej przewagi Polki będą bronić w niedzielę (7 kwietnia) w Zielonej Górze.

Prisztina: Kosowo – Polska 27:34 (17:17)

Kosowo: Kafexholli, Kryeziu – E. Mulaj 3, M. Mulaj, Gjikokaj 6, Esati, Shatri, A. Hajdari, Tahirukaj 1, Demaj 12, M. Hajdari 1, Dinarica 2, Ujkic, Mustafa 2, Mirdita, Krasniqi

Polska: Płaczek, Zima – Olek, Galińska 2, Kobylińska 9, Balsam 6, Matuszczyk 1, Górna 3, Tomczyk, Więckowska, Urbańska, Nosek, Michalak 1, Kochaniak-Sala 5, Uścinowicz 4, Nocuń 2

Stawką polsko-kosowskiej rywalizacji jest awans do Mistrzostw Europy 2024. W poprzednich kolejkach obie drużyny dwukrotnie uległy Dunkom, dlatego losy drugiego miejsca w Grupie 8 rozstrzygają się w bezpośrednim dwumeczu.

Do przerwy był niespodziewanie remis. Gospodynie utrzymywały kontakt aż do 50. minuty (25:26). Biało-czerwone pełną kontrolę nad przebiegiem boiskowych zdarzeń przejęły dopiero w samej końcówce, gdy zdobyły cztery bramki z rzędu.