Strona główna > Sportowa Małopolska
Małecki błyszczy w młodzieżówce, 5-0 z Liechtensteinem2009-10-09 20:04:00 ASInfo

W meczu eliminacji do mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Polski zdecydowanie pokonała na wyjeździe Liechtenstein 5-0. Dwa gole zdobył wiślak Patryk Małecki.

Liechtenstein - Polska 0-5 (0-1)

0-1 Kiełb 43
0-2 Małecki 59
0-3 Malecki 73
0-4 Kiełb 80
0-5 Sobiech 90
Sędziował: Lasha Silagava (Gruzja). Żółte kartki: Glik, Borysiuk (Polska)
Liechtensein:
Buchel - Christen, Spalt, Kaufmann, Flatz - Hasler, Hanselmann (84. Sprenger), Eberle, Pirker (83. Yildiz) - Wieser, Eris (66. Spalt)
Polska: Szczęsny - Gancarczyk, Glik, Marciniak, Płotka - Kiełb, Wodecki, Janota (63. Sobiech), Cholerzyński (46. Borysiuk) - Małecki (73. Siebert), Rybus

Worek z bramkami otworzył w 43. minucie Jacek Kiełb, który pozwolił Polakom na zejście do szatni z większą pewnością siebie. Po przerwie dobrą formą błysnął pomocnik Wisły Kraków Patryk Małecki, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Na dziesięć minut przed końcem spotkania podwyższył ponownie Kiełb, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił wprowadzony w drugiej połowie Artur Sobiech.
Po piątkowym meczu Polacy zajmują pierwsze miejsce w grupie, jednak rozegrali o dwa mecze więcej niż kolejna Hiszpania. We wtorek "Biało-czerwoni" podejmą w Kielcach Holandię. Początek tego meczu przewidziano na godzinę 17.45.