Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kajetanowicz i Szczepaniak na podium w Hiszpanii2019-10-27 17:04:00

Pięć podiów i jedna wygrana na siedem rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2019. Ponad 1840 kilometrów walki na 89 odcinkach specjalnych, z których 20 wygrali i aż 52 ukończyli na podium. 28 dni rywalizacji w rajdówce, blisko 40 z dniami testowymi. Łącznie prawie 21 godzin nieustannej, ekstremalnie szybkiej jazdy na czas, o której wyniku wielokrotnie decydowały ułamki sekund. Dobiegł końca fenomenalny, pierwszy pełny sezon wspólnych startów Kajetana Kajetanowicza z Maciejem Szczepaniakiem w kategorii WRC 2. Reprezentanci LOTOS Rally Team podsumowali go świetnym trzecim miejscem w Rajdzie Katalonii.


Sezon Kajetanowicza i Szczepaniaka rozpoczął się od asfaltowego Rajdu Korsyki, rozgrywanego pod koniec marca. Świetnie zadebiutowali wtedy w Volkswagenie Polo GTI R5, zajmując trzeci stopień podium. Kolejnym przystankiem na mapie była Ameryka Południowa i Rajd Argentyny, który niestety nie przebiegł po myśli duetu. Polacy liderowali, jednak po awarii zawieszenia zmuszeni zostali do wycofania się z rywalizacji. W połowie czerwca kawalkada Rajdowych Mistrzostw Świata przeniosła się na włoską wyspę Sardynia. Kajetanowicz i Szczeaniak, wykorzystując możliwości regulaminowe, przesiedli się do Škody Fabii R5 i zanotowali kolejny fenomenalny debiut, kończąc zawody na drugiej pozycji.


Po krótkiej przerwie w kalendarzu duet wrócił do zmagań na asfaltowe trasy Rajdu Niemiec. Tutaj także poradził sobie bardzo dobrze, przywożąc do kraju puchary za trzecie miejsce. Załoga LOTOS Rally Team nie zwalniała tempa i już dwa tygodnie później walczyła na niezwykle wymagających i trudnych odcinkach Rajdu Turcji. Efekt? Pierwsza wspólna wygrana Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2.


Na początku października Polacy wzięli udział jeszcze w Rajdzie Walii. Dla ustroniana był to pierwszy start w tej imprezie. Choć w walce o dobry wynik przeszkodziła awaria, zebrali wiele cennych doświadczeń. Sezon zakończyli w słonecznej Katalonii, gdzie ponownie stanęli na podium - piątym w tym roku. Dzięki punktom za trzecie miejsce Kajetanowicz ze Szczepaniakiem awansowali na drugą pozycję w klasyfikacji sezonu. Był to ostatni z siedmiu rajdów, w których Polacy mogli zbierać punkty. O dokładnym rozkładzie pozycji na podium zadecyduje listopadowy Rajd Australii (14-17.11.2019 r.).


Rajd Hiszpanii 2019, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2:


1. Camilli/Veillas (Francja, Citroën C3 R5) 3:16:28,8 s

2. Lindholm/Korhonen (Finlandia, VW Polo GTI R5) +1:40,7 s

3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, VW Polo GTI R5) +1:56,5 s

4. Veiby/Andersson (Norwegia/Szwecja, VW Polo GTI R5) +3:10,3 s

5. Loubet/Landais (Francja, Škoda Fabia R5 evo) +3:42,6 s

6. Andolfi/Inglesi (Włochy, Škoda Fabia R5) +3:53,3 s

7. Suarez/Inglesias (Hiszpania, Škoda Fabia R5) +3:54,7 s

8. de Mevius/Wydaeghe (Belgia, Citroën C3 R5) +6:23,4 s

9. N. Solans/Martí (Hiszpania, VW Polo GTI R5) +7:41,1 s

10. J. Solans/Barreiro (Hiszpania, Ford Fiesta R5 MK2) +7:58,1 s

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli. 


Informacja prasowa


Rajd Hiszpanii w kategorii WRC wygrał Belg Thierry Neuville (Hyundai). Drugi był Estończyk Ott Tanak (Toyota), który zapewnił sobie tytuł mistrza świata. Kajetanowicz w klasyfikacji generalnej bł 14.


kajtokatalonia.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty