Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Murad Gadzhiev mistrzem świata2021-10-06 22:40:00

Murad Gadzhiev został pierwszym polskim mistrzem świata w zapasach w stylu wolnym.

W finale turnieju w Oslo Gadzhiev (AKS Piotrków Trybunalski) w kategorii 70 kg, niczym profesor zapasów, ograł (2:1) Kirgiza Ernazara Akmatalieva.

W drodze po mistrzowskie złoto stoczył pięć zwycięskich pojedynków:

Gadzhiev - Nicolae Cojocaru (W. Brytania) 9:0

1/8 finału: Gadzhiev - Carlos Eduardo Romero Millaqueo (Chile) 15:4

1/4 finału: Gadzhiev - Zurabi Iakobishvili (Gruzja) 4:1

1/2 finału: Gadzhiev - Turan Bayramov (Azerbejdżan) 4:2

Finał: Gadzhiev - Ernazar Akmataliev (Kirgizja)

Magomedmurad Gadżijew ma 33 lata, pochodzi z Dagestanu. Do 2012 roku reprezentował Rosję, a od 2014 Polskę.

***

Życiowy sukces na norweskich matach odniosła polska reprezentantka Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm). W małym finale MŚ w kategorii 53 kg pewnie zwyciężyła (7:1) ósmą zawodniczkę ostatnich igrzysk olimpijskich, reprezentantkę Ekwadoru Luisę Valverde Melendres i zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

Polka w tej walce od samego początku narzuciła swoje tempo w pełni kontrolując pojedynek. Pod koniec pierwszej rundy chełmianka popisała się fantastycznym rzutem przez ramię, za co otrzymała 4 punkty. Nasza reprezentantka w całym pojedynku zdobyła 7 punktów i oddała zaledwie jeden i to na jej szyi zawisł upragniony medal.