Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Kajetanowicz i Baran wiceliderami Rajdu Rzeszowskiego po pierwszym dniu2017-08-04 23:24:00

Bardzo pozytywnie zakończył się pierwszy etap Rajdu Rzeszowskiego dla załogi Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Dwukrotni Rajdowi Mistrzowie Europy według nieoficjalnych wyników zostali sklasyfikowani na drugiej pozycji i z niewielką stratą czasową do liderów wystartują do jutrzejszych odcinków specjalnych. Kajto otrzyma także punkty za klasyfikację etapu, które pozwolą na spore zmniejszenie różnicy do liderów cyklu FIA ERC.


Liderem piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy pozostaje Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta R5), który ma tylko 15,6 s. przewagi nad Kajetanowiczem. Trzecie miejsce zajmuje Rosjanin Nikołaj Griazin (+18,6 s., Skoda Fabia R5), czwarty jest Niemiec Marijan Griebel (+31,5 s., Skoda Fabia R5), piąty Francuz Sylvain Michel (+35,1 s., Skoda Fabia R5).


Jutro na zawodników czeka jeszcze dłuższy dzień, z trasą mierzącą ponad 310 kilometrów. Aż 113 z nich to odcinki specjalne, których wytyczono łącznie sześć. Zawodnicy rozpoczną rywalizację od przejazdu 22-kilometrowej Lubeni (8:45), a zwycięzców rajdu powinniśmy poznać po godzinie 15.  


Kajetan Kajetanowicz:

- Cieszę się, że mogę jechać w tym rajdzie, przed naszą publicznością. Oni dodają mi siły i na pewno trochę prędkości. Nie czuję presji, chociaż trochę się tego bałem. To był trudny dzień, dla nas i dla samochodu. Ciężko było utrzymać koncentrację w tak wysokiej temperaturze, a odcinki były wymagające dla rajdówki. Sporo podbić, bardzo duże przeciążenia, w większości wysoka przyczepność, ale w niektórych miejscach było też ślisko. Jesteśmy na podium pierwszego dnia, to powód do zadowolenia. Realizujemy główny cel, czyli walkę z Bruno Magalhãesem, z którym ścigamy się w mistrzostwach Europy. To mój główny rywal i planem jest być przed nim. Mam nadzieję, że jutro będziemy w równie dobrych nastrojach, a kibice nadal będą trzymać kciuki i dopingować, tak jak to robili dzisiaj. Dziękuję! :)


Starty Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS – a także CUBE.ITG, Delphi oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelna, www.fb.com/KajetanKajetanowicz, www.twitter.com/Kajto_pl 


Nieoficjalna klasyfikacja Rajdu Rzeszowskiego 2017 po OS 5:

1. Bryan Bouffier / Gilbert Dini (Francja, Ford Fiesta R5) 54:06,4 s. 

2. Kajetan Kajetanowicz / Jarek Baran (Polska, Ford Fiesta R5) +15,6 s. 

3. Nikołaj Griazin / Jarosław Fedorow (Rosja, Skoda Fabia R5) +18,6 s. 

4. Marijan Griebel / Stefan Kopczyk (Niemcy, Skoda Fabia R5) +31,5 s. 

5. Sylvain Michel / Jérôme Degout (Francja, Skoda Fabia R5) +35,1 s. 

6. Mads Østberg / Patrik Barth (Norwegia, Ford Fiesta R5) +38,0 s. 

7. Grzegorz Grzyb / Bogusław Browiński (Polska, Skoda Fabia R5) +56,5 s. 

8. José A. Suárez / Cándido Carrera (Hiszpania, Peugeot 208 T16 R5) +1:29,7 s. 

9. Łukasz Habaj / Daniel Dymurski (Polska, Ford Fiesta R5) +1:51,6 s. 

10. Josh Moffett / James Fulton (Irlandia, Ford Fiesta R5) +1:59,5 s.


kajto.pl


kajetanowicz_i_baran_na_podium_rajdu_rzeszowskiego_po_pierwszym_dniu_3.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty