Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Inne > Wiadomości inne
Światowe Igrzyska Sportowe za nami2017-08-02 17:25:00

240 tysięcy uczestników wydarzeń na 26 arenach i w strefie kibica, 10 dni sportowej rywalizacji, 3500 zawodników ze 112 krajów świata, 30 medali dla polskiej reprezentacji, 1600 wolontariuszy, 700 dziennikarzy z 50 krajów świata – to najważniejsze liczby The World Games 2017.


– Igrzyska przyniosły nam sukces sportowy oraz organizacyjny. Był to czas niezwykłych sportowych emocji i pięknej rywalizacji tysięcy zawodników z całego świata. Mieszkańcy, zarówno Wrocławia, jak i całego Dolnego Śląska, kolejny raz pokazali, że Wrocław jest wyjątkowym miejscem spotkań. Gorący doping słuchać było na wszystkich arenach The World Games 2017, a strefę kibica każdego dnia wypełniali ci, którzy szukali chwili wytchnienia przy dźwiękach zarówno polskich, jak i zagranicznych gwiazd. Wyjątkowe podziękowania należą się tysiącom wolontariuszy, którzy wiele serca wkładali w organizację tego wydarzenia – mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.


Na antenach Polsatu, Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra, Polsatu Sport News, Polsat Sport Fight i Super Polsatu wyemitowano łącznie ponad 400 godzin transmisji na żywo. Ta z Ceremonii Otwarcia dostępna była w 131 krajach świata. Jak informuje IWGA, transmitowały ją m.in. kanały CCTV5 z Chin, TBS z Japonii, Sport1 z Niemiec, Match TV z Rosji, ESPN LA, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie kraje Ameryki Południowej oraz Olympic Channel – kanał Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Łączny zasięg za granicą to 420 milionów widzów, w czym największy udział mają stacje chińskie, niemieckie, rosyjskie, hiszpańskojęzyczny ESPN i francuskojęzyczny BeIn Sports. Jak podkreśla Joachim Gossow, dyrektor wykonawczy IWGA, część stacji domawiało dodatkowe godziny transmisji, bo produkcja była na bardzo wysokim poziomie.


30 medali: 9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych wywalczyli Polacy na The World Games 2017. To najlepszy wynik w historii naszych występów na Światowych Igrzyskach Sportowych. Gdy chodzi o nasz dorobek medalowy, należy podkreślić, że 10 z tych krążków zapisały na swoim koncie sporty „na zaproszenie” (4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe). Mowa o kick-boxingu (6 medali), wioślarstwie halowym (3) oraz żużlu (1). Zatem polski dorobek wliczany do klasyfikacji medalowej kończy się na 20 zdobyczach (5 medalach złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych), co daje nam trzynastą lokatę. Zwyciężyła Rosja – 63 (28-21-14) przed Niemcami – 42 (18-10-14) oraz Włochami – 42 (16-13-13).


Impreza była najtrudniejszym przedsięwzięciem logistycznym w historii polskiego sportu. W opinii międzynarodowych federacji sportowych z tego zadania Wrocław wywiązał się bardzo dobrze, choć plany organizatorom krzyżowała pogoda. 23 lipca potężna burza zniszczyła część aren pod gołym niebem, jednak jeszcze tego samego dnia udało się je odbudować.


Podziękowania należą się także wolontariuszom z całego świata, którzy pracowali przy imprezie, dokładając swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. Byli wszędzie tam, gdzie nasi goście – od początku do końca ich pobytu we Wrocławiu i miastach partnerskich.


W stolicy Dolnego Śląska po The World Games zostaną dla mieszkańców piękne obiekty: odnowiony Stadion Olimpijski, tor wrotkarski w parku Tysiąclecia czy kompleks pływalni przy ul. Wejherowskiej. Dodajmy, że ściankę wspinaczkową na pl. Nowy Targ, a także tor wrotkarski odwiedził przewodniczący MKOl.-u Thomas Bach, który otworzył również 10. Światowe Igrzyska Sportowe na Stadionie Wrocław. Nasze obiekty chwalił wiele razy szef International World Games Association Jose Perurena.


– Jestem bardzo zadowolony z The World Games 2017. Organizatorzy wykonali kawał dobrej roboty. Obiekty sportowe reprezentują wysoki standard, zawody przebiegały gładko i sprawnie, wolontariusze byli i wciąż są przyjaźni oraz pomocni, a transmisja telewizyjna, wyprodukowana przez ISB i ATM, nigdy nie była tak wysokiej jakości. Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii od międzynarodowych federacji, dziennikarzy i widzów. Co jest dla mnie jednak najważniejsze, to zadowolenie zawodników z całych igrzysk – mówił Jose Perurena.


W trakcie ceremonii zamknięcia The World Games 2017 flagę Igrzysk przejęli przedstawiciele Birmingham. Największe miasto amerykańskiego stanu Alabama będzie gościć 11. Światowe Igrzyska Sportowe w 2021 roku.

10. Światowe Igrzyska Sportowe w liczbach:

• 240 tysięcy uczestników wydarzeń The World Games 2017 na arenach i w strefie kibica.

• 10 dni sportowej rywalizacji.

• 3500 zawodników ze 112 krajów świata.

• 31 dyscyplin sportowych.

• 26 aren sportowych – Wrocław, Świdnica, Trzebnica, Jelcz-Laskowice, Szymanów.

• 1600 wolontariuszy.

• 219 kompletów medali.

• Transmisja dotarła do 131 krajów świata.

• Łączny zasięg to 420 milionów widzów, w tym największy udział mają stacje chińskie, niemieckie, rosyjskie, hiszpańskojęzyczny ESPN i francuskojęzyczny Beln Sports.

• Ponad 400 godzin transmisji na różnych kanałach telewizji Polsat; najchętniej oglądane dyscypliny: żużel, wspinaczka sportowa, zawody gimnastyczne i wrotkarstwo szybkie.

• Oglądalność w Polsce – ponad 12 milionów widzów przed telewizorami.

• 700 akredytowanych dziennikarzy z 50 krajów świata; najliczniejsze nacje: Polacy, Czesi, Chińczycy, Japończycy, Holendrzy, Ukraińcy i Amerykanie.

• 100 procent biletów sprzedano m.in. na: żużel, sporty taneczne, kajak polo, ju-jitsu, karate, bieg na orientację, trójbój siłowy, przeciąganie liny, pływanie w monopłetwie i sportowe ratownictwo wodne.


www.theworldgames2017.com

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty