Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
7 goli małopolskich 15-latków2012-10-04 22:56:00

Dziś w Małogoszczu odbyły się mecze piłkarskie 14- i 15-latków reprezentacji Świętokrzyskiego i Małopolski. W rywalizacji rocznika 97 triumfowała Małopolska aż 7-2, natomiast w roczniku 98 padł remis 1-1.

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny - rocznik 1997

Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN 2-7

Gole dla Małopolski: Filip Wójcik 3, Eryk Ceglarz 2, Michał Terlikowski, Marcin Szymczak
Małopolska ma po 2 kolejkach 4 punkty, wcześniej zremisowała u siebie z Lubelskim ZPN 1-1.

Puchar PZPN im. Jerzego Michałowicza - rocznik 1998

Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN 1-1 (1-1)

Gol dla Małopolski: Konrad Handzlik

MAŁOPOLSKA: Boruch (Konstanty) - Maślanka (Gądek), Dyląg, Górecki, Chmielowski (Pestka) - Pietrzyk (Zawadzki), Węglowski (Szcząber), Szczepański - Czarnecki (Żaba), Handzlik, Świętek (Smoleń).

Małopolanie mieli przewagę w posiadaniu piłki, co udokumentowali w 20. minucie bramką. Indywidualną akcję przeprowadził Szczepański, ograł paru rywali i podał do Handzlika, który dopełnił formalności. Gospodarze zrewanżowali się paroma kontrami. Po jednej z nich trafili w poprzeczkę, a po drugiej - w 30. minucie - wykorzystali sytuację "sam na sam", lobując wychodzącego bramkarza.

Po przerwie drużyna Świętokrzyskiego cofnęła się do defensywy, a Małopolanie mieli kilka okazji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. M.in. Smoleń mając pustą bramkę z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką, a bliscy powodzenia byli też Czarnecki i Szczepański, lecz bardzo dobrze bronił bramkarz gospodarzy.

- Graliśmy nieźle, byliśmy o jedną bramkę lepsi, lecz zabrakło skuteczności. Drużyna się zgrywa, ale wciąż szukamy zawodników, którzy mogliby ją wzmocnić - powiedział Łukasz Terlecki, jeden z dwóch, obok Leszka Bednarskiego, trenerów reprezentacji MZPN 1998.

Małopolska na po 2 kolejkach 4 punkty, wcześniej pokonała u siebie Lubelski ZPN 1-0.