Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
Akademia Sportu Progres mistrzem Małopolskiej Ligi Trampkarzy2013-06-15 11:05:00

W piątkowe popołudnie na bocznym boisku Wisły Kraków zawodnicy Akademii Sportu Progres przypieczętowali triumf w Małopolskiej Lidze Trampkarzy, pokonując gospodarzy 2-1. Spotkanie prowadzone było na wysokim poziomie (dostroiła się do niego trójka arbitrów). Gra była wyrównana, zacięta, ale prowadzona fair.

Wisła Kraków - Akademia Sportu Progres Nowa Huta 1-2 ( 1-1)

1-0 ??? 10

1-1 Rafał Kościelniak  13

1-2 Bartosz Czarnecki 60

Sędziował Krzysztof Nowak.

AS PROGRES: Jakub Bereta - Marcin Chmielewski (60 Michał Romuzga), Łukasz Sikora, Rafał Górecki (Adrian Musiał), Sebastian Gądek, Szymon Pietrzyk,  Dominik Zawadzki, Bartosz Czarnecki, Kamil Pestka (35 Sebastian Palonek, 70 Daniel Peterka), Dawid Masłowski (60 Błażej Radwanek), Rafał Kościelniak (65 Wiktor Prażuch).

Wynik spotkania otworzyli w 10 minucie gospodarze strzelając pierwszą bramkę w tym meczu, ale już po trzech minutach wyrównał Rafał Kościelniak - po składnej akcji całego zespołu trafił do bramki precyzyjnym strzałem przy słupku.

Obie drużyny miały potem po kilka okazji do zmiany wyniku, ale udało się to dopiero w 60 minucie zawodnikowi ASP. Wtedy to do piłki przerzuconej z drugiej strony boiska dobiegł Bartosz Czarnecki, podbiegł z piłką kilkanaście metrów i pewnie strzelił do bramki, obok wybiegającego bramkarza Wisły. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, a zwycięska drużyna AS Progres odtańczyła taniec radości na środku boiska.

Wystrzeliły korki......wody mineralnej, którą szczęśliwi zawodnicy oblewali siebie, trenera Łukasza Terleckiego  i kierownika drużyny Mirosława Sikorę. Zwycięzcy pięknie zachowali się wobec wszystkich, którzy kibicowali im w tym meczu, skandując w ich stronę gromkie"dziękujemy, dziękujemy". Schodzących  z boiska do szatni żegnały oklaski, długo też niosły się  radosne okrzyki piłkarzy " Mistrz, Mistrz ASP".