Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Trampkarze starsi > Małopolska Liga T
MLT: Niespodziewana porażka Wisły z Wieczystą (FILM)2013-04-13 16:17:00

W Małopolskiej Lidze Trampkarzy Wisła niespodziewanie przegrała z Wieczystą 0-1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Jakub Tracz z rzutu wolnego.

MLT: Wisła Kraków - Wieczysta Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Jakub Tracz 35 (wolny)

Sędziowali: Piotr Mucha oraz Paweł Szymański i Dawid Pokwiczał. Czerwona kartka: Kacper Chorążka (Wisła, 30). Widzów 150. Mecz odbył się na boisku lekkoatletycznym przy ulicy Reymonta 22.

WISŁA: Kacper Chorążka, Łukasz Batko - Łukasz Paciorek, Patryk Kura, Paweł Ujda, Daniel Guguła, Bartosz Żak, Filip Kowalski, Michał Szoja, Przemysław Porębski, Ernest Świętek, Maciej Rogóż, Olaf Nowak, Patryk Orłoś, Antoni Mielecki.

Trener: Ryszard Czerwiec.

WIECZYSTA: Jakub Sosnowski, Filip Jachura – Marcel Kulisa, Łukasz Kędziora, Damian Sałapat, Szymon Pojedyniec, Jakub Tracz, Dawid Jazgar, Stanisław Hejmo, Tomasz Białowąs, Michał Mamczur, Jakub Dąbrowski, Szymon Dubiel, Borys Słuszniak, Grzegorz Antolak, Tomasz Rawski, Sebastian Małysza, Krzysztof Duroń.

Trener: Marek Bojko. Trener bramkarzy: Łukasz Włodarczyk.

Mecz Wisły z Wieczystą zapowiadał się bardzo ciekawie i dlatego też cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Ci, którzy obserwowali spotkanie na żywo nie mogli narzekać na brak emocji.

Na początku inicjatywę przejęli gospodarze, to oni dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie przynosiło to jednak żadnego efektu, gdyż bardzo dobrze taktycznie grająca Wieczysta nie pozwalała zawodnikom Białej Gwiazdy na przedostanie się pod własną bramkę, sama równocześnie wyprowadzając bardzo groźne kontrataki. W pierwszej połowie wiślacy stworzyli tylko dwie sytuacje mogące zagrozić Sosnowskiemu, ale obrońcy i golkiper byli na posterunku.

Pod koniec pierwszej połowy Wieczysta wypracowała kilka groźnych sytuacji pod bramką Wisły.

Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się pozyskany z Płaszowianki Borys Słuszniak, ale Kacper Chorążka wyszedł z opresji obronną ręką. Chwilę później po świetnym strzale Tomasza Białowąsa piłka trafiła w poprzeczkę. Potem jeszcze kilkakrotnie futbolówka mijała bramkę lub łapał ją bramkarz Wisły. Na 5 minut przed przerwą Białowąs uruchomił prostopadłym podaniem Słuszniaka, ten będąc sam na sam z Chorążką przy próbie ominięcia go został sfaulowany. Arbiter bez wahania odgwizdał faul, a następnie pokazał golkiperowi czerwoną kartkę. Od tego momentu gospodarze grali w "10". Rzut wolny egzekwował Szymon Pojedyniec, lecz trafił wprost w Łukasza Batko, który zajął miejsce w bramce zamiast jednego z zawodników z pola.  W kolejnej akcji Wieczystej przed polem karnym został sfaulowany na ok. 20 metrze kapitan zespołu Dawid Jazgar. Piłkę ustawił sobie Jakub Tracz i pięknym technicznym strzałem ponad murem umieścił ją tuż przy lewym słupku.

Po przerwie grająca w osłabieniu Wisła zagrała z dużo większą determinacją stwarzając kilka sytuacji pod bramką Wieczystej. Goście jednak do końca konsekwentnie realizowali plan trenera Bojko mogąc jeszcze podwyższyć wynik tej konfrontacji.