Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Asysta Stolarskiego w meczu z Danią (FILM)2013-02-03 17:13:00

Piłkarska reprezentacja Polski U-17 wygrała z rówieśnikami z Danii 2-1 w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego, rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze.

Po pierwszej połowie to Polacy schodzili do szatni z jednobramkową przewagą. Asystę przy golu dla biało-czerwonych zaliczył zawodnik Wisły, Paweł Stolarski, który dośrodkował z lewej strony na głowę Oskara Zawady. W drugiej części spotkania padły dwie bramki – po jednej dla obu drużyn.

- Pierwsze 25 minut zagraliśmy dobrze, zdominowaliśmy Duńczyków, ale w drugiej połowie to oni przeważali. Na szczęście udało nam się utrzymać korzystny rezultat – powiedział po meczu Paweł Stolarski. Wiślak rozegrał prawie całe spotkanie, został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry.

Polska - Dania 2-1 (1-0)

1-0 Oskar Zawada 14

2-0 Kamil Anczewski 41 (karny)

2-1 ??? 60

POLSKA: Maksymilian Stryjek – Adrian Bielawski, Paweł Bochniewicz, Karol Hallmann, Arkadiusz Najemski – Paweł Stolarski (80 Błażej Chouwer), Mateusz Wieteska (75 Jan Bednarek), Michał Gałecki, Mateusz Grzybek (41 Michał Suchanek) – Kamil Anczewski (64 Damian Rasak), Oskar Zawada (55 Patryk Parol).

Grano 2x40 minut. W swoim drugim meczu, 5 lutego, Polacy zmierzą się z Norwegią, która wygrała dzisiaj 2-1 ze Słowacją.

Turniej jest etapem przygotowań do II rundy elim. ME U-17, która zostanie rozegrana w drugiej połowie marca w Szwajcarii. Oprócz gospodarzy turnieju zagramy o jedno miejsce w finałach z Izraelem i Czechami.