Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Garbarze zapracowali na wygraną z SMS2013-06-09 05:54:00

Juniorzy młodsi Garbarni pokonali w sobotę na Rydlówce swoich rówieśników z krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.  Wiosną piłkarze SMS przegrali wcześniej tylko jeden mecz, z Cracovią.

MLJM: Garbarnia Kraków - MKS SMS Kraków 3-2 (1-1)

1-0 Pabiś 11

1-1 Frączek 35

2-1 Pasionek 44

3-1 Ząbek 55

3-2 Frączek 79 (karny)

Sędziowali: Mariusz Kucia oraz Paweł Sikora i Bronisław Mazur. Mecz bez kartek.

GARBARNIA: Paździor – Przybyszewski, Pilch, Budek, Jaroszyński – Pasionek (72 Łatka), Pabiś, Ząbek, Matyasik (57 Jędrzejczyk) – Ciesielski (52 Gigoń), Kozik.

SMS (skład podstawowy):  Świder – Bień, Krawczyk, Grotkowski, Cyboran, Jaszczyński, Czubin, Labut, Curyło, Frączek, Olejarz.

Ozdobą spotkania był gol na 3-1 dla Garbarni. Z autu piłkę otrzymał Kozik, który po indywidualnej akcji przy linii końcowej sprytnie uwolnił się spod opieki dwóch zawodników SMS i przytomnie wycofał na 15. metr do nadbiegającego Ząbka. Ten zaś przymierzył z prostego podbicia w sam winkiel bramki, a futbolówka, zanim wpadła do siatki, dwukrotnie odbijała się od poprzeczki i od ziemi.

Na sukces Brązowi musieli sobie solidnie zapracować, rywale bowiem nie zamierzali ustępować pola. Zdobyte do przerwy wyrównanie, mimo optycznej przewagi Garbarni, pozwoliło gościom wierzyć w korzystny wynik. Młode Lwy miały jednak więcej atutów po przerwie. Najpierw Pasionek po dobrym przejęciu piłki na 30. metrze wyprowadził Garbarzy na prowadzenie, potem padł opisany już wcześniej gol Ząbka. Rozmiary porażki SMS zmniejszył w przedostatniej minucie Frączek, skutecznie wykonując rzut karny.