Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > I liga
Unibet I liga: Zwycięstwo Widzewa, remis w Katowicach2009-09-11 21:45:00

Widzew Łódź ograł 3-0 Wisłę Płock, a GKS Katowice zremisował bezbramkowo z Dolcanem Ząbki w dwóch piątkowych spotkaniach 8. kolejki Unibet 1.ligi.

W Katowicach podopieczni Adama Nawałka utrzymali passę spotkań bez porażki przy Bukowej, ale mogą mówić raczej o stracie dwóch punktów, ponieważ byli drużyną przeważającą w spotkaniu. Najlepszą okazję na bramkę miał pomocnik "Gieksy" Grzegorz Goncerz, który po solowej akcji uderzył minimalnie niecelnie.

Z kolei w Łodzi Widzew przerwał passę spotkań bez zwycięstwa, która trwała od 5. kolejki. Ekipa Pawła Janasa od początku meczu narzuciła rywalowi swoje warunki gry, ale udokumentowanie przewagi przyszło dopiero przed przerwą. Najpierw po ładnym dograniu Marcina Robaka prowadzenie uzyskał Piotr Grzelczak. Chwilę później było już 2:0. Tym razem asystował Grzelczak, a Przemysława Mierzwę pokonał Mindaugas Panka. Wynik spotkania w drugiej połowie strzałem z linii pola karnego ustalił Łukasz Grzeszczyk.