Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > I liga
Outsider ze Stalowej Woli nie stawił oporu Sandecji i spada2010-05-12 19:18:00

Sandecja bardzo pewnie pokonała outsidera ze Stalowej Woli w meczu 26. kolejki I ligi. Porażka Stali wobec pozostałych rozstrzygnięć oznacza jej spadek do II lig.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Stalowa Wola 3-0 (1-0)

1-0 Jonczyk 6
2-0 Frohlich 59
3-0 Gawęcki 87

Sędziował Piotr Wasilewski z Kalisza. Żółte kartki: Salami, Michalczuk. Widzów 3500.
SANDECJA: Różalski - Makuch, Frohlich, Jędrszczyk, Choruzi, Bębenek (85 Hlousek), Gawęcki, Urban, Jonczyk (76 Piegzik), Kmiecik (46 Aleksander), Niane.
STAL: Zarzycki - Szymiczek, Lebioda, Wasilewski, Gęśla, Litwiniuk (46 Myszka), Łętocha, Salami, Maciorowski, Treściński, Gilar (61 Michalczuk).

Gospodarze bardzo szybko ustawili sobie mecz. Już w 6. minucie po bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji w szesnastce gola zdobył Jonczyk, z 6 metrów, lewą nogą.

Niespodziewanie, 6 minut później, Stal miała szansę na wyrównanie, gdy po kornerze błąd popełnił Różalski, futbolówkę sprzed linii bramkowej zdołali jednak wybić sądeccy obrońcy. Później gospodarze mieli kilka niezłych sytuacji, ale nie były one stuprocentowe. Mecz się zrobił mało ciekawy.

Również po przerwie niewiele się zmieniło. Mało brakowało, aby padł gol dla gospodarzy z... dośrodkowania Choruziego z kornera, piłka jednak przeszła nad poprzeczką. W 59. minucie było 2-0. Po kornerze w polu karnym gości powstało zamieszanie, piłkę w siatce umieścił z 2 metrów Frohlich. Niebawem, w po kolejnym zamieszaniu, mogło być 3-0, ale obrońcy Stali wybili piłkę - dwukrotnie - z linii bramkowej. Przewaga Sandecji rosła, rywale bronili się chwilami całym zespołem. Z tej przewagi urodził się trzeci gol - Gawęcki dostał idealne podanie, wyszedł spomiędzy obrońców i wykorzystał sytuację "sam na sam".

Stal jest już pewna, że żegna się z I ligą.

Aktualizacja 21:32