Strona główna > IO
Biało-czerwoni nie dali szans Argentynie2012-08-02 19:15:00

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo podczas olimpijskiego turnieju w Londynie. Biało-czerwoni nie dali szans Argentynie, wygrywając w ciągu 74 minut 3-0 (25-18, 25-20, 25-16).

Polska - Argentyna 3-0 (25-118, 25-20, 25-16)

Sędziowali Georgios Karampetsos (Grecja) i Ibrahim Al-Naama (Katar). Widzów 13 tys.
POLSKA: Żygadło 2, Winiarski 12, Możdżonek 6, Bartman 17, Kurek 16, Nowakowski 4, Ignaczak (libero) oraz Ruciak 2, Jarosz 1.
ARGENTYNA: de Cecco 3, Conte 7, Crer 4, Pereyra 11, Quiroga 10, Sole 4, Gonzalez (libero) oraz Bruno, Poglajen, Uriarte.

Nasza drużyna nie zaczęła najlepiej, po ataku Conte było 4-2 dla rywali. Argentyńczycy mieli jednak kłopot z przyjęciem zagrywki i wkrótce Polacy prowadzili 8-6. Mecz toczył się pod naszą kontrolą. Przy stanie 19-16 na zagrywce pojawił się Ruciak, który wykonał swoje zadanie i serwisem zdobył dwa punkty. Po ataku Bartmana pierwsza partia zakończyła się wygraną 25-18.

W II secie podopieczni trenera Anastasiego mieli trochę kłopotów. Po błędach własnych przegrywali 7-8, ale później przełamali opór przeciwników i wyszli na prowadzenie 18-16. W końcówce w polu serwisowym pojawił się Jarosz, który postraszył przeciwników zagrywką i doprowadził do zwycięstwa 25-20.

Trzecia odsłona toczyła się od stanu 0-2 pod nasze dyktando. Nasi siatkarze poprawili się zdecydowanie  w bloku i właśnie punkt z tego elementu dał prowadzenie 8-4. Przewaga Polaków powiększała się, ostatecznie wygrali 25-16.