Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Short track
Dwa złote medale w trzy kwadranse
27.02.2010 05:38 -

W wyścigu na 500 m mężczyzn triumfował mistrz świata, Kanadyjczyk Charles Hamelin. Jako drugi linię mety przekroczył Amerykanin Apolo Ohno, ale został zdyskwalifikowany za spowodowanie kolizji i przesunięty na 8. miejsce. W finale, na ostatnim zakręcie, Ohno dotknął prawą nogą Kanadyjczyka Tremblay'a, powodując jego upadek. Równowagę stracił także Koreańczyk Sung.

więcej »
Short track: Chińska sztafeta z rekordem świata
25.02.2010 07:18 -

Chiny zdobyły złoty medal olimpijski w sztafecie kobiet 3000 m w short tracku i ustanowiły rekord świata. Drugie miejsce zajęła Kanada a trzecie ekipa USA.

więcej »
Pod dyktando Chinki
18.02.2010 05:43 -

Chinka Wang Meng od kilku lat wygrywa na krótkim torze łyżwiarskim wszystko albo prawie wszystko... W Vancouver była zdecydowaną faworytką i wygrała zdecydowanie.

więcej »
Koreańczycy sprezentowali medale Amerykanom
14.02.2010 08:18 -

Short track to konkurencja łyżwiarska, w której Europa nie ma wiele do powiedzenia. Tak było i to pokazała pierwsza finałowa konkurencja igrzysk w Vancouver - 1500 m panów.