Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Kibicu, #WeźWspieraj!2023-01-18 20:29:00

Pierwsza Liga Piłkarska wraz z naukowcami z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz psychologami sportowymi przygotowała cykl działań i materiałów edukacyjnych podejmujących problematykę hejtu w języku środowiska piłkarskiego. W ramach inicjatywy kluby oraz liga będą zachęcać kibiców do pozytywnej komunikacji w Internecie i na stadionach pod hasłem #WeźWspieraj.


Fortuna 1 Liga aktywnie angażuje się w działania prospołeczne, czego wyrazem jest również najnowsza kampania. #WeźWspieraj to szereg działań edukacyjnych realizowanych przy wsparciu wszystkich klubów uczestniczących w rozgrywkach, które promować będą właściwe postawy na boisku, na trybunach i w Internecie.


- Osiemnaście pierwszoligowych zespołów stanowi ważny element tożsamości dla lokalnych społeczności, dlatego ich głos może i powinien być słyszalny. Zagrajmy razem fair play i wspierajmy, okazując innym szacunek zarówno w życiu realnym, jak i wirtualnym – powiedział Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.


Działania podjęte przez ligę i partnerów będą prowadzone dwutorowo poprzez edukację kibiców oraz stworzenie dla klubów kompleksowego dokumentu w zakresie rad i dobrych praktyk od strony prawnej i psychologicznej. Część medioznawczo-prawną opracowali naukowcy reprezentujący Uniwersytet Warszawski - dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska, dr hab. Michał Zaremba oraz prof. Radosław Pawelec.


- Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, podobnie jak cały Uniwersytet Warszawski, uczestniczy w wielu działaniach, których celem jest dobro społeczne, bezpieczeństwo i budowanie relacji opartych na szacunku i zrozumieniu. Doskonale wpisuje się w to kampania pierwszoligowa #WeźWspieraj przeciwdziałająca hejtowi. Jako dawny piłkarz, a dziś miłośnik tego sportu, doskonale rozumiem związane z nim emocje, ale też potrzebę wsparcia towarzyszącą każdemu zawodnikowi – zaznaczył dziekan WDIB Janusz Adamowski.


W akcję włączyli się również psychologowie współpracujący z pierwszoligowymi klubami Bartosz Zawidzki oraz Marcin Kwiatkowski, którzy aktywnie wsparli ligowe działania na wielu poziomach.


PIERWSZA LIGA PIŁKARSKA

więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty