Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- VIII Omnibus Sportowy w Darłowie - konkurs korespondencyjny
- VIII Omnibus sportowy w Darłowie - PYTANIA ELIMINACYJNE
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych: pytania i odpowiedzi
- Adam Sokołowski mistrzem kibiców XXI wieku
- Mistrzostwa Mistrzów Kibiców Sportowych w Kluczborku
- OMNIBUS SPORTOWY. Któżby inny: Adam Sokołowski!
- Konkurs Piłkarski Ekspert – EURO 2024 na mecie
- KONKURS. Piłkarski Ekspert – Euro 2024
Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce broni się przez zarzutami reprezentantów Polski. Niezadowolenie z polityki Związku wyrazili kilka tygodni temu w liście otwartym. Zarząd odpowiada na niego: "Związek jest gotowy w każdej chwili przedstawić autorom „listu otwartego” poziom i strukturę wydatków na reprezentację, jej trenerów, lekarzy i pozostałe osoby pracujące z drużyną."
Obradujący dziś w Warszawie zarząd ZPRP powołał komisję ds. rozwoju piłki ręcznej, w której skład wejdą m.in. Sławomir Szmal i Damian Wleklak oraz dwie reprezentantki Polski. Gośćmi posiedzenia byli trenerzy obu reprezentacji, zarząd zdecydował, że Krzysztof Przybylski pozostanie trenerem kadry kobiet.
Trener żeńskiej kadry podsumowywał wyniki w kwalifikacjach EURO 2010. Jego zdaniem przyczyną porażek z Czarnogórą i Słowacją była duża liczba kontuzji, a także odmowa gry niektórych zawodniczek. – Będzie ciężko wyjść z tej grupy – uważa Przybylski. Szef wyszkolenia ZPRP Jerzy Noszczak podkreślał, że teraz już trzeba podjąć działania, których celem jest awans kobiecej reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.
Bogdan Wenta omówił przygotowania do finałów EURO 2010. Podkreślił, że grupa zawodników, którzy mają realne szanse na grę w tej imprezie została zredukowana do 19 nazwisk. Turniej w Austrii (7-9 stycznia) z zespołem gospodarzy, Chorwacją i Węgrami będzie ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą w przyszłym roku.
Oświadczenie Zarządu ZPRP w sprawie listu otwartego polskich kadrowiczów
"Zawodnicy publicznie podnieśli szereg kwestii, które ich zdaniem zamykają się w haśle: „ZPRP Szanuj naszą pracę”, umieszczonym na ich koszulkach podczas konferencji prasowej. Ten gest prasa określiła jako „protest” przeciwko Związkowi.
Z przykrością stwierdzamy, że to oświadczenie zawiera mało konkretów i jest w dużej części niezgodne z rzeczywistością.
Zmartwieniem głównym zawodników jest brak strategicznego sponsora reprezentacji, co - ich zdaniem – niekorzystnie rzutuje na popularyzację naszego sportu, na strategię marketingową, a więc w tym sensie przyczynia się do marnotrawienia, jak uważają zawodnicy, wielkich sukcesów reprezentacji.
Piłkę ręczną opuścili nasi dotychczas główni sponsorzy czyli Bank PKO BP, a wcześniej ERA GSM. Rozmowy z innymi, potencjalnymi sponsorami są w toku, ale zniecierpliwienie, zwłaszcza wyrażane publicznie, tych rozmów nie przyspieszy. Tego typu działania wymagają ciszy i spokoju.
Żyjemy w okresie kryzysu ekonomicznego, firmy szukając oszczędności w pierwszym rzędzie zmniejszają budżety reklamowe i sponsorskie. Nie jesteśmy jedynym środowiskiem sportowym, które ma podobne problemy.
Reprezentanci zarzucili Związkowi, że nie rozumie nowych czasów, które wymagają multimedialnej promocji, rozmachu reklamowego, nowego podejścia do piłki ręcznej jako produktu.
Trudno zgodzić się z tezą, że nic w tej materii nie zrobiono. Przeciwnie, mamy powody do satysfakcji. Cztery lata temu nasza dyscyplina była pokazywana w telewizji od przypadku do przypadku, przez kilkadziesiąt sekund – tyle, ile trwała migawka w telewizyjnym magazynie sportowym. Gdy zdarzała się transmisja z meczu piłki ręcznej, trzeba było za nią zapłacić. Dziś Związek ma podpisane umowy na transmisje meczów reprezentacji kraju oraz ekstraklasy kobiet i mężczyzn z grupą TV POLSAT. Grupa ta, jak również TVP wykupiły licencję na transmisje meczów i turniejów międzypaństwowych poza granicami Polski. Tylko w sezonie 2008/2009 w polskich stacjach telewizyjnych można było obejrzeć ponad 200 transmisji z meczów piłki ręcznej.
Dziś wymaga się, by zawody obudować elementami widowiskowymi. W tym zakresie także u nas jest widoczny znaczący postęp. Specjalne podłogi do rozgrywania meczów piłki ręcznej z płaszczyznami przeznaczonymi na reklamy, banery reklamowe, muzyka, spikerzy, to wszystko są elementy widowiska sportowego wcześniej w tej skali w polskiej piłce ręcznej nieznane.
Związek przygotował rozbudowany plan działalności marketingowej na przyszły rok. Przewiduje on wykorzystanie na rzecz rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej wszystkich, najnowocześniejszych metod i form marketingowych. Związek powołał Komisję do spraw rozwoju piłki ręcznej. Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych menedżerów rynkowych, a także przedstawicieli reprezentacji - Sławomir Szmal i Damian Wleklak wyrazili chęć udziału w pracach tej komisji.
Jeśli już mowa o sponsorach i marketingu, to stawiamy sprawę jasno. Jedynym uprawnionym do prowadzenia negocjacji i podpisania umów z partnerami jest wyłącznie Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Związek określa warunki takich umów i sposób wydawania pozyskanych środków, w tym także na rzecz zawodników.
Z zadowoleniem przyjmujemy zadeklarowaną przez zawodników - po raz pierwszy oficjalnie - pomoc w popularyzacji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. W tym niezwykle ważnym obszarze Związek ma już znaczące osiągnięcia. Prowadzone są: program „Sport wszystkich dzieci” (dofinansowanie wakacji dla kilkuset dzieci uprawiających piłkę ręczną, zakup bramek i piłek dla Uczniowskich Klubów Sportowych), program „Talent” (dofinansowanie 30 uzdolnionych zawodniczek/ków), program „Nasz sukces to my” (turnieje mini piłki ręcznej realizowane wspólnie z VW Poznań), Turnieje Nadziei Olimpijskich (obejmujące około 400 dzieci), Gimnazjalne Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej (65 klas sportowych w 8 ośrodkach), szkolenia zawodników i zawodniczek w 64 kadrach wojewódzkich, szkolenia kadry trenerskiej na różnych poziomach zaawansowania, turnieje regionalne, ogólnopolskie, międzynarodowe dla dziewcząt i chłopców. Na samo tylko szkolenie centralne dzieci i młodzieży wydamy w mijającym roku kilka milionów złotych.
Barierą w masowym rozwoju naszej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży są hale sportowe. W piłkę ręczną gra się głównie w halach, a tych nie mamy wiele. Chcemy powrócić do gry dzieci i młodzieży na boiskach otwartych. Z naszej inicjatywy włączono do rządowego programu „Orlik” 2012 budowę boisk do piłki ręcznej. Do końca października boisk tego typu wybudowano już sto kilkadziesiąt. Tym bardziej więc pomoc zadeklarowana przez reprezentantów Polski jest nieoceniona. Spotkanie, rozmowa, wymiana kilku podań piłką ze słynnym sportowcem, reprezentantem kraju, zawsze ma budujący wpływ na postawę dziewcząt i chłopców, na ich starania by kiedyś dorównać starszym kolegom. Musimy tylko razem z reprezentantami poszukać terminów, kiedy będą mogli poświęcić czas tej ważnej formie popularyzacji piłki ręcznej. Oczekujemy zatem aktywnego udziału naszych czołowych zawodników w promocji piłki ręcznej wśród młodzieży.
Z tym większą satysfakcją przyjęliśmy zapewnienie, któremu reprezentanci dali dobitny wyraz w swym „liście otwartym”, że ich działania nie są podyktowane względami finansowymi. Mamy powód do dumy, gdy czytamy, iż „gra w kadrze jest zaszczytem”.
Na sukcesy każdego dzisiejszego mistrza składa się długoletni wysiłek finansowy: opłacanie szkół, trenerów, obozów, sprzętu, wyżywienia itp. Korzystali z tego dzisiejsi reprezentanci, korzystać muszą także młodzi zawodnicy, w przyszłości ich następcy. Nikt nie jest mistrzem od razu, a tylko mistrzowie mają szanse na sukcesy na poziomie światowym i na zawodowe kontrakty. Mistrzostwo kosztuje, nie bierze się samo z siebie, Związek musi dbać nie tylko o reprezentację, ale o rozwój całej dyscypliny.
Jeśli chodzi o finansowe zabezpieczenie reprezentacji, osiągnęliśmy poziom porównywalny z czołowymi zagranicznymi federacjami. Oprócz środków państwowych Związek przeznacza niemałe pieniądze na zapewnienie zawodnikom warunków do uprawiania sportu na najwyższym światowym poziomie. Związek jest gotowy w każdej chwili przedstawić autorom „listu otwartego” poziom i strukturę wydatków na reprezentację, jej trenerów, lekarzy i pozostałe osoby pracujące z drużyną.
Członkowie Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Tym bardziej mamy więc prawo oczekiwać, iż na swoją aktywność marketingową i własne pomysły w tym względzie, zawodnicy wykorzystywać będą czas poza zgrupowaniami i meczami. W czasie zgrupowań, treningów i zawodów powinni oni się koncentrować przede wszystkim na grze i treningu.
Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce pragnie wyrazić zadowolenie i satysfakcję z poziomu i osiągnięć drużyny narodowej. Sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, Europy, indywidualne kariery klubowe najlepszych zawodników przyczyniły się do nieznanego w przeszłości wzrostu popularności piłki ręcznej w społeczeństwie. Nadal będziemy robili wszystko, żeby te sukcesy ugruntowywać, żeby postawa i osiągnięcia naszych najlepszych zawodników były wzorem dla innych.
Chcielibyśmy, aby reprezentacja i Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce stanowiły rozumiejący się i działający dla dobra polskiej piłki ręcznej zespół. Deklarujemy pełną współpracę w każdej sprawie i zrozumienie dla wszelkich racjonalnych potrzeb drużyny reprezentacyjnej.
Szanujemy pracę zespołu reprezentacyjnego oczekując, że działalność wszystkich, którzy przyczyniają się do wzrostu poziomu polskiej piłki ręcznej będzie również doceniana.
Zarząd ZPRP
MAS
- PIŁKA RĘCZNA. Jota Gonzalez selekcjonerem biało-czerwonych
- Puchar Polski wraca do Kielc
- PIŁKA RĘCZNA. Polki z awansem na MŚ
- Polska z Pucharem Prezydenta IHF
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. 40 goli z Gwineą
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. 42 gole z Kuwejtem
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. Wygrana z Algierią
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. Kosztowna porażka ze Szwajcarią
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. Remis z Czechami
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. Niemcy górą
- Norweżki z dziesiątym mistrzostwem Europy
- PIŁKA RĘCZNA. Macedonia Północna rywalem Polek
- PIŁKA RĘCZNA. ME 2030 i 2032 w Polsce
- EHF EURO 2024. Rumunki pokonane
- EHF EURO 2024. Porażka z Czarnogórą
- EHF EURO 2024. Węgierki za mocne
- EHF EURO 2024. Szwedki górą
- EHF EURO 2024. Biało-czerwone poznały rywalki
- EHF EURO 2024. Polki wygrały z Hiszpankami!
- EHF EURO 2024. Wygrana z Portugalkami
- EHF EURO 2024. Wysoka porażka z Francuzkami
- PIŁKA RĘCZNA. Dwie porażki ze Szwedkami
- PIŁKA RĘCZNA. Białoczerwoni pokonali Rumunię
- Sławomir Szmal prezesem ZPRP
- KAMIL SYPRZAK: CHCIAŁEM ZAPISAĆ SIĘ W HISTORII
- PIŁKA RĘCZNA. Barca po raz jedenasty
- Marcin Lijewski komentuje losowanie
- MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH. Mocni rywale biało-czerwonych
- Gladiatory ORLEN Superligi 2024
- Płock stolicą polskiej piłki ręcznej
- Polacy z awansem na MŚ 2025
- Puchar Polski dla Wisły Płock
- HEIDI LØKE: WESZŁAM NA SZCZYT NA PRZEKÓR WSZYSTKIEMU
- Biało-czerwone poznały grupowe rywalki na EHF EURO 2024
- MŚ piłkarek ręcznych w 2031 roku odbędą się w Polsce
- Wygrana z Brazylijkami
- Arne Senstad przedłużył kontrakt
- Biało-czerwone znów pokonały Kosowo i zagrają w ME 2024
- Biało-czerwone o krok od awansu
- MONIKA KOBYLIŃSKA: NAJWYŻSZY CZAS, ŻEBY WEJŚĆ NA WYŻSZY POZIOM
- 2024, PIŁKA RĘCZNA. Francja mistrzem Europy
- PIŁKA RĘCZNA. Słowacja lub Izrael rywalami Polaków
- ME PIŁKARZY RĘCZNYCH. Wygrana z Farerami na pożegnanie
- ME PIŁKARZY RĘCZNYCH. Słowenia górą, Polacy bez awansu
- ME PIŁKARZY RĘCZNYCH. Porażka z Norwegią
- 31 Superligowców powołanych na Mistrzostwa Europy
- Rekord świata na inaugurację ME piłkarzy ręcznych
- MARCIN LIJEWSKI: CHCĘ MIEĆ KADRĘ WALCZĄCYCH WARIATÓW
- Piłka ręczna. Wysoka wygrana ze Słowacją
- Piłka ręczna. Biało-czerwoni lepsi od Serbii
więcej wiadomości >>>