Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Cracovia pokonała lidera2024-04-14 23:21:00

Cracovia wygrała w Białymstoku z liderem - Jagiellonią, przerywając serię 7 meczów bez zwycięstwa.

Zaczęło się dla gospodarzy pomyślnie, bo w 10. minucie po centrze Wdowika niefortunną "główką" pokonał Madejskiego Ghita. W 16. minucie wychodzącego na pozycję sam na sam z

bramkarzem Källmana sfaulował Dieguez i zobaczył czerwoną kartkę. Gospodarze protestowali, ale arbiter pozostał przy swojej decyzji. Niebawem kapitalną akcję krakowian sfinalizował Rakoczy i było 1-1. Po chwili wrzutkę Olafssona wykorzystał Hoskonen i głową pokonał Alomerovica. Było 2-1 dla Cracovii! Analiza VAR trwała długo, gdyż zachodziło podejrzenie, iż Fin był na spalonym.

Pod koniec I połowy sędzia podyktował karnego, którego podpowiedział mu VAR. Czy jednak Nene był rzeczywiście faulowany? Na szczęście dla "Pasów" kapitalnie spisał się Madejski. Obronił strzał Pululu, jak również dobitkę.

Zaraz po przerwie Atanasov dołożył nogę do podania Makucha i było już 3-1. Jagiellonia, mimo wielu prób, nie zdołała złapać kontaktu i sensacja stała się faktem.

27. kolejka ekstraklasy:

Jagiellonia Białystok - Cracovia 1-3 (1-2)

1-0 Virgil Ghita 10 (samob.)

1-1 Michał Rakoczy 22

1-2 Arttu Hoskonen 25

1-3 Jani Atanasov 49

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Stojinovic, Naranjo - Rakoczy, Skovgaard, Kakabadze, Atanasov. Czerwona kartka: Dieguez (J, 16). Widzów 18 184.

JAGIELLONIA: Alomerovic - Sacek (78 Kubicki), Skrzypczak, Dieguez, Wdowik - Marczuk (78 Lewicki), Romanczuk (71 Naranjo), Nene (78 Nguiamba), Imaz, Hansen (23 Stojinovic) - Pululu.

CRACOVIA: Madejski - Kakabadze, Ghita, Hoskonen (78 Bitri), Skovgaard, Olafsson - Sokołowski, Atanasov, Makuch, Rakoczy (62 Maigaard) - Källman (71 Oshima).

W 45+3. minucie Afimico Pululu (J) nie wykorzystał karnego, jego strzał obronił Sebastian Madejski.