Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Wiadomości piłka nożna
Rekomendacje Zespołu Medycznego PZPN dla ekstraklasy, I i II ligi oraz Pucharu Polski2020-08-05 16:29:00

Komunikat Zespołu Medycznego PZPN ws. rozgrywek 2020/2021

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i zachorowaniami na COVID-19, Zespół Medyczny PZPN rekomenduje, aby podczas rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 obowiązywały następujące procedury i wytyczne, uzależnione od klasy rozgrywkowej.


PKO Ekstraklasa


Zespół Medyczny PZPN rekomenduje, aby w ekstraklasie obowiązywały te same procedury medyczne, które były przygotowane na potrzeby wznowienia rozgrywek piłkarskich w okresie pandemii i opisane w dokumencie pt. „ Założenia powrotu do treningów i rywalizacji sportowej klubów piłkarskich PKO Bank Polski Ekstraklasy” (projekt roboczy z dnia 17.04.2020 r. z późn. zm.).


W szczególności powinny one uwzględniać:


1. Wytypowanie osób wchodzących w skład zespołów szkoleniowych, obejmujących zawodników, członków sztabów oraz osoby funkcyjne, mające bieżący kontakt z zawodnikami.

2. Przeprowadzanie ankiet medycznych od pierwszego dnia wznowienia treningów wśród członków zespołów szkoleniowych i ich raportowanie do Zespołu Medycznego PZPN.

3. Przeprowadzenie testów molekularnych (wymazowych, PCR) u wszystkich członków z  espołów szkoleniowych niezwłocznie po rozpoczęciu przygotowań do sezonu i powtórzenie tychże po 5-7 dniach, oraz ich raportowanie do Zespołu Medycznego PZPN.

4. Przeprowadzanie u wszystkich członków zespołów szkoleniowych , co najmniej raz w miesiącu (w regularnych odstępach), testów przesiewowych (serologicznych) i – w koniecznych przypadkach – testów molekularnych (wymazowych) oraz raportowanie ich do Zespołu Medycznego PZPN.


Fortuna 1. Liga, II liga, Puchar Polski – 1/32 finału


1. PZPN przeprowadzi w klubach pierwszej i drugiej ligi oraz u zdobywców PP na szczeblu WZPN, uczestniczących w 1/32 finału Pucharu Polski, badania przesiewowe (serologiczne) i w koniecznych przypadkach badania molekularne (wymazowe, PCR).

2. Każdy klub objęty programem testów wyznaczy grupę maksymalnie do 50 osób, w skład której wchodzą zawodnicy, członkowie sztabów szkoleniowych oraz osoby funkcyjne, zaangażowane w organizację meczów, wchodzące do strefy 0.

3. Kluby będą objęte systemem elektronicznego ankietowania o stanie zdrowia zawodników i pozostałych członków zespołów szkoleniowych .


Sędziowie


Sędziowie pozostaną w systemie monitorowania stanu zdrowia, obejmującym izolację, ankietowanie i wykonywanie testów w koniecznych przypadkach, tak jak funkcjonowało to dotychczas.


pzpn.pl

więcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty