Strona główna > Inne > Tenis stołowy > Ekstraklasa mężczyzn
Nowy mistrz Polski w tenisie stołowym2011-04-14 22:28:00

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz zostali drużynowymi mistrzami Polski. W finale Superligi podopieczni Piotra Szafranka okazali się dwukrotnie lepsi od obrońców trofeum - Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Po zwycięstwie przed własną publicznością 3:2, w rewanżowym spotkaniu grudziądzanie wygrali 3:0.

Już na inaugurację rewanżowego meczu zmierzyli się liderzy obydwu drużyn: Wang Zeng Yi i Bartosz Such. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla indywidualnego mistrza Polski z Białegostoku, który wygrał pierwszego seta 11:8. W kolejnych, wyraźne zwycięstwa zanotował popularny "Wandżi", który objął prowadzenie 2:1. Początek czwartej partii był bardzo wyrównany. Od połowy seta przewagę uzyskał jednak reprezentant Olimpii-Unii, który wygrywając 11:5 doprowadził do konieczności rozegrania piątego seta. Decydująca część spotkania lepiej rozpoczęła się dla Sucha, który wyszedł na prowadzenie 3:1. Po kolejnych dwóch piłkach Wang Zeng Yi doprowadził do remisu 3:3. Od tego momentu zaczęła się zarysowywać  przewaga mistrza Polski, który wygrywając 11:6 i cały mecz 3:2 znacznie przybliżył swój zespół do zdobycia złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski.

Drugi pojedynek z animuszem rozpoczął Robert Floras. Mistrz Polski juniorów w pierwszym secie dosłownie "zdemolował" Chińczyka Liu Kaia. Zwycięską passę reprezentant miejscowej Bogorii podtrzymał w secie drugim i odniósł kolejny triumf, tym razem 11:8. Przy bardzo niekorzystnym wyniku, przebudził się Chińczyk. Grający stylem defensywnym Liu Kai rozegrał kapitalnie kolejne trzy sety i ostatecznie wygrał cały pojedynek 3:2. Grudziądzanin tym samym zrewanżował się Florasowi za porażkę w pierwszym meczu przed własną publicznością.

Zwycięstwo grudziądzan w Grodzisku Mazowieckim przypieczętował 20-letni Mateusz Gołębiowski. Popularny "Gołąb" w starciu "trójek" w trzech setach rozprawił się z Danielem Górakiem. Podopieczny Piotra Szafranka w tym sezonie aż trzykrotnie okazał się lepszy od indywidualnego mistrza Polski seniorów z 2010 roku.

Grudziądzanie przełamali tym samym doskonałą passę Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Podwarszawski klub w ostatnich trzech sezonach zawsze wygrywał finał drużynowych mistrzostw Polski.

Brązowe medale zdobyły zespoły Gorzovii i Pogoni Lębork.