Strona główna > Inne > Tenis stołowy > Ekstraklasa mężczyzn
Tenis stołowy: Politechnika awansowała do finału Superpucharu!2010-05-06 14:47:00 Tomasz Pasternak

Doskonałe wiadomości napłynęły z Ostródy, gdzie rozgrywane były eliminacje do finału Superpucharu Tenisa Stołowego. Pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów okazali się najlepszą z czterech rywalizujących ekip, po drodze pokonując m.in. mistrzów Polski, Bogorię Grodzisk Mazowiecki!

Na początek podopiecznych trenera Tadeusza Czułno czekała potyczka z drużyną Opoki Trzebina. Rzeszowianie, żądni rewanżu za niedawny, przegrany u siebie mecz, zagrali bardzo pewnie, nie oddając rywalom nawet jednego seta. W tym miejscu należy jednak dodać, że pojedynki toczyły się do dwóch wygranych setów.

Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechnika Rzeszów - TiM Kominki EPS Opoka Trzebinia 3:0

Tomasz Lewandowski - Dariusz Kiełb 2:0 (11-2, 11-2)
Paweł Chmiel - Jakub Perek 2:0 (11-7, 11-6)
Piotr Chmiel - Krzysztof Kaczmarek 2:0 (12-10, 11-7)

W drugim spotkaniu Politechnika zmierzyła się z gospodarzami półfinałów. W dwóch setach z Bartoszem Szarmachem rozprawił się Tomasz Lewandowski, a trzy partie były potrzebne do zwycięstwa Piotrowi i Pawłowi Chmielom.

Condohotels Morliny Ostróda - Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechnika Rzeszów 0:3

Bartosz Szarmach - Tomasz Lewandowski 0:2 (8-11, 9-11)
Patryk Chojnowski - Paweł Chmiel 1:2 (5-11, 11-8, 9-11)
Karol Szarmach - Piotr Chmiel 1:2 (7-11, 11-9, 5-11)

Na koniec zmagań rzeszowianie stanęli naprzeciw Bogorii. To, co nie udało się w lidze, dokonało się w Ostródzie. W pierwszym meczu Piotr Chmiel w znakomitym stylu pokonał reprezentanta Polski, Wang Zeng Yi. Dalej stan rywalizacji wyrównał Daniel Górak, wygrywając z Lewandowskim. Jednak wygrana Pawła Chmiela nad Xu Wenliangiem w połączeniu z tą "Lewego" nad "Wandżim" oznaczała, że akademicy z Politechniki Rzeszowskiej wygrali z mistrzami Polski, a tym samym na pierwszym miejscu w tabeli zakończyli eliminacje w Ostródzie.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechnika Rzeszów 1:3

Wang Zeng Yi - Piotr Chmiel 1:2 (6-11, 11-6, 9-11)
Daniel Górak - Tomasz Lewandowski 2:0 (11-8, 12-10)
Xu Wenliang - Paweł Chmiel 0:2 (11-13, 4-11)
Wang Zeng Yi - Tomasz Lewandowski 0:2 (9-11, krecz Wanga w drugim secie)

Co więcej, Bogoria ostatecznie sklasyfikowana została na trzeciej lokacie, a awans do finału - obok AZS-u - wywalczył miejscowy zespół Condohotels Morliny. W drugim półfinale dwa czołowe miejsca zajęli pingpongiści Gorzovii Romus Gorzów oraz, dość niespodziewanie, ZKS Drzonków.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 5 - 6 czerwca w Hotelu "Gołębiewski" w Białymstoku.