Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Zły początek roku siatkarzy Wandy2012-01-07 23:43:00

Siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal nie weszli w nowy rok tak jak chcieli. Na własnym parkiecie przegrali z BBTS-em Bielsko-Biała 1-3. Czeka krakowian bardzo trudna walka o miejsce w ósemce po rundzie zasadniczej. W krakowskim zespole zadebiutował środkowy Adam Nowik.

KA Wanda Instal Kraków - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (24:26, 25:21, 27:29, 21:25)

KA WANDA: Łukasik, Tepling, Syguła, Ferek, Soroka, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Nowik, Szablewski, Dzierwa, Pić.
BBTS: Marcyniak, Macionczyk, Divis, Buniak, Włodarczyk, Piekarczyk, Migdalski (libero) oraz Popik.

To było trzecie starcie obu ekip ekip w tym sezonie i drugie zwycięstwo bielszczan w lidze za trzy punkty. Krakowianie nie powtórzyli wyczynu z Pucharu Polski, w którym pokonali BBTS. Tym razem nie zadziałała broń, która wtedy wypaliła - odrzucająca rywali od siatki zagrywka. Zamiast nią punktować sporo serwisów krakowianie psuli. Nie miał też krakowski zespół innych atutów - w rozegraniu, ataku (zabrakło tego kończącego) i bloku, dlatego zdołał wygrać tylko jednego seta. Znów nie sprawdziły pomysły ekipy z Nowej Huty na końcówki partii. Dlatego wyrównana walka w I i III secie kończyła się wygranymi na przewagi bardziej doświadczonych bielszczan. W drugiej partii Wanda przypilnowała kilkupunktowego prowadzenia i wygrała 25:21. W takich samych rozmiarach, ale na korzyść gości rozstrzygnął się IV set, w jego drugiej części BBTS kontrolował sytuację i zgarnął w Krakowie 3 punkty.

To był dopiero drugi mecz  rundy rewanżowej sezonu zasadniczego I ligi. Wanda ma więc teoretycznie sporo szans na to, by jeszcze w niej wygrywać i znaleźć się w ósemce po sezonie zasadniczym, co będzie oznaczać utrzymanie w I lidze. Ale grać pod presją na pewno nie będzie jej łatwo. Jeśli znajdzie się poza ósemką, czekać ją będzie bezpośrednia walka o uniknięcie spadku. Na ile pomoże jej nowy środkowy Adam Nowik, tego nie sposób ocenić po jego pierwszym występie.

Przebieg setów:

I: 4:4, 8:8, 12:12, 16:16, 22:22, 24:24, 24:26.
II: 4:4, 8:8, 13:11, 18:14, 22:18, 24:20, 25:21.
III: 5:3, 8:8, 11:13, 15:17, 20:20, 22:22, 24:24, 27:29.
IV: 5:3, 8:8, 13:11, 15:17, 18:22, 21:23, 21:25.

Pozostałe mecze 13. kolejki:
Joker Piła - AZS Stal Nysa 0:3    16:25, 22:25, 19:25
Energetyk Jaworzno - Ślepsk Suwałki 3:2 (27:25, 25:20, 18:25, 22:25, 15:12)
Cuprum Lubin - GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 (25:23, 25:19, 18:25, 25:20)

MKS MOS Będzin - Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

Siatkarz Wieluń - Jadar Siedlce  - PZPS przełożył mecz na nieokreślony termin, bo Siatkarz nie ma licencji na grę w I lidze

1.    AZS Stal Nysa                       13    29    34:21
2.    BBTS Bielsko-Biała                13    26    29:20
3.    Pekpol Ostrołęka                    13    24    30:22
4.    MCKiS Energetyk Jaworzno     13    23    28:23

5.    MKS MOS Będzin                   13    21    28:25
6.    Ślepsk Suwałki                       13    20    28:28
7.    Siatkarz Wieluń                       12    19    26:22
8.    MUKS Joker Rodło Piła            13    16    22:26