Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Siatkarze Wandy ograli Jokera i są przed nim w tabeli2011-12-10 20:33:00

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu I ligi siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal pokonali sąsiada w tabeli Joker Piła 3-1 i wyprzedzili go w tabeli.

Krakowska Akademia Wanda Instal - Joker Piła 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:23)

KA WANDA: Łukasik, Tepling, Syguła, Ferek, Soroka, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Pić, Szablewski, Dzierwa
JOKER: Strzeżek, Kaczmarek, Schulz, Przybyła, Wawrzyńczyk, Bielicki, Majcherek (libero) oraz Januszewski, Paszek, Gorzewski, Dobosz.

Po przegranym pierwszym secie w kolejnych trzech, chociaż wyrównanych, górą byli krakowianie. Mieli nawet szansę na wygraną bez straty seta. W pierwszej partii prowadzili od początku (5:3, 10:6, 13:11), ale dali się dogonić, a im bliżej było końca partii tym więcej argumentów mieli po swojej stronie zawodnicy z Piły. Wygrali 25:23.

W bardzo zaciętej II partii krakowianie przypilnowali skromnego prowadzenia (17:15, 21:19) , choć nie bez nerwowych chwil. Prowadzili już 24:20, ale rywale odrobili dwa punkty. Na tym ich osiągnięcia się skończyły, Wanda wygrała 25:22.

Dżo walki było także w trzecim secie. Wanda prowadziła 10:6, ale nim się spojrzała było po 12. Koncówka była już spokojniejsza dla krakowian (22:18, 24:20, 25:21).
Także w czwartym secie zespół z Piły nie poddał się bez walki, na tablicy sporo było remisów (4:4 12:12. 16:16), końcówka znow należała do Wandy.