Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Siatkarze Wandy wreszcie mają wyjazdowe zwycięstwo, poszli w górę2011-12-03 22:08:00

Siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstw w I lidze. W pięciu setach pokonali Cuprum Lubin, rywala, z którym w Krakowie rywalizowali w turnieju mistrzów II ligi o awans.

Wtedy górą był zespół z Lubina, tym razem po bardzo zaciętej walce wygrali krakowianie. Gospodarze bardzo liczyli na wygraną, po trudnym początku sezonu przed starciem z Wandą zmienili trenera. Rozstali się z Dominikiem Fristerem, którego zastąpił dotychczasowy II trener Paweł Szabelski. Zmiana nie przyniosła natychmiastowej poprawy, lubinianie nie opuścili ostatniego miejsca w tabeli.

Wanda wygrała pierwszego seta, w drugim górą byli rywale z byłym reprezentantem Polski Robertem Szczerbaniukiem w składzie. Trzecią partię gospodarze także zaczęli lepiej, prowadzili od początku, ale po połowie seta zaczęli oddawać pole krakowianom, którzy wygrali w końcówce 26:24. Siatkarze Cuprum odrobili stratę w czwartej partii.  Po wyrównanej walce w końcówce wysunęli się na 2-puntowe prowadzenie i go nie oddali.
Bardzo wyrównany tie-break rozstrzygnął się w końcówce - Wanda cieszyła się z wygranej, także bardzo jej potrzebnej. Przesunęła się dzięki niej o dwa oczka w górę tabeli.