Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Siatkarze KA Wandy wracają z Nysy w kiepskich nastrojach2011-10-22 21:38:00

Siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal przegrali wyjazdowy mecz z AZS-em Stalą Nysa i ugrzęźli w dole tabeli. W trzech z czterech setów toczyli z faworytem wyrównany bój, ale ugrali tylko jedną  partię.

AZS Stal Nysa - Krakowska Akademia Wanda Instal 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:16)

AZS NYSA: Fijałek, Kacprzak, Karpiewski, Stancelewski, Pizuński, Łuka, Andrzejewski (libero) oraz D. Bułkowski, Kęsicki, Jarząbski, Nalepka.
KA WANDA: Szablewski, Łukasik, Mischke, Domonik, Blachura, Ferek, Mrozowski (libero) oraz Pić, Tepling, Syguła, Dzierwa.

Pierwszy set zaczął się dobrze dla dla krakowian. Prowadzili nawet 10-6, ale po tym jak trener zespołu z Nysy poprosił o czas, jego podopieczni zbliżyli się na 10-9 i odtąd różnica na korzyść krakowian była tylko jednopunktowa. W okolicach 16 punktów role się odwróciły, to Stal wyszła najpierw na 1-, a potem 3-punktowe prowadzenie (20-17). Pościg podjął Ferek, ale nie dał wygranej. Ostatni punkt oddał gospodarzom Łukasik, zagrywając w siatkę.

W drugiej partii Wanda nie zmarnowała prowadzenia, które miała przez większą gry i wyrównała stan meczu. Walczyła do stanu 16-16 kolejnego seta, a potem coś się w jej grze zacięło. Punktowali nyszanie (19-16, 23-17). Zagrywki Fijałka i Łuki rozbijały rywali.

Krakowianie nie pozbierali się już do gry. W czwartym secie od razu wysoko przegrywali, nie nadążyli już za rywalem.