Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Siatkarze Wandy mają pierwsze zwycięstwie w lidze, Armaturze Eliteskom nadal się nie wiedzie2011-10-15 22:45:00

Siatkarze Krakowskiej Akademii Wanda Instal odnieśli pierwsze zwycięstwo w I lidze. We własnej hali pokonali KPS Jadar Siedlce 3-1 (21:25, 25:13, 25:23, 25:17). Nadal nie wiedzie się w I lidze I-ligowym siatkarkom Armatury Elitesek AZS UE Kraków. Przegrały trzeci mecz ligowy z rzędu.

I liga mężczyzn

Krakowska Akademia Wanda Kraków - Jadar Siedlce 3-1 (21:25, 25:13, 25:23, 25:17)

KA WANDA: Blachura, Syguła, Mischke, Domonik, Soroka, Ferek, Mrozowski (libero) oraz Tepling, Łukasik, Dzierwa.
JADAR: Ranecki, Chwastyniak, Kowalczyk, Bucki, Zbierski, Jasiński, Kowal (libero) oraz Obuchowicz, Walczykowski.

Udany początek pierwszego seta (6:2) nie wystarczył Wandzie do wygrania go. Jadar dogonił rywala na 8:7, a potem toczył wyrównanej grę (11:11. 13:11, 15:15), którą w końcówce rozstrzygnął na swoją korzyść, dzięki udanej grze w bloku.

Gospodarzy taki obrót sprawy nie załamał, a wręcz zmobilizował. W drugim secie rozbili rywala atakiem i skutecznym blokiem.

W trzeciej partii goście wrócili do walki, znów była ona bardzo wyrównana. Jadar prowadził jeszcze 17:15, ale końcówka należała do Wandy. Zwycięski punkt - na 25-23 - zdobył atakiem ze skrzydła Bartłomiej Soroka.

Krakowianie nie wypuścili z rąk szansy na 3-punktowe zwycięstwo. Dokończyli dzieło w czwartym secie. Przeżyli trudny moment, gdy strata gości zmalała z 5 (10-5) do 2 punktów (13:11), ale wtedy opanowali nerwy i sięgnęli po swoją mocną broń - ataki środkiem. Widać, że podopieczni Grzegorza Silczuka uczą się na doświadczeniach z poprzednich meczów. To ważna dla beniaminka I ligi.

Inne mecze I ligi mężczyzn:

Siatkarz Wieluń - Rajbud Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski.  2-3  (19:25, 25:20, 25:22, 24:26, 14:16)
Cuprum Lubin - Ślepsk Suwałki 1-3 (25:21, 21:25, 17:25, 22:25)
Energetyk Jaworzno - Pekpol Ostrołęka 2-3 (20:25, 25:16, 19:25, 25:18, 11:15)
MKS MOS Będzin - Joker Piła 1-3 (25:21, 22:25, 25:27, 22:25)
AZS Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała 3-0 (26:24, 28:26, 25:20)

I liga kobiet

Jedynka Aleksandrów Łódzki - Armatura Eliteski AZS UE Kraków 3-0 (30:28, 25:18, 25:21)

AZS: Ordak (2), Połeć (5), Walawender (12), Żochowska (3), Starzyk-Bonach (3), Jaroszewicz (7), Borek (libero; 1) oraz Sachmacińska (11), Baran, Kuskowska.

Pierwsza partia była klasycznym pojedynkiem na zagrywki. Kto ich nie psuł natychmiast odrzucał rywala od siatki i wychodził na prowadzenie. Po dobrej zagrywce Justyny Ordak krakowski zespół prowadził 21:17, ale czas na prośbę trenera gospodarzy dobrze podziałał na jego podopieczne, które zniwelowały straty do 1 punktu (21:22). Chwilę później trener Klocek dokonał taktycznej zmiany wprowadzając na zagrywkę Justynę Sachmacińską, a ta odwdzięczyła się ustrzelając w przyjęciu Dominikę Nowakowską (21:24). Armatura ELiteski nie wykorzystała jednak 3 piłek setowych. Podobnie było podczas walki na przewagi. Skuteczny atak Nowakowskiej zakończył pierwszego seta.

Choć set pierwszy nie wpłynął bardzo negatywnie na ekonomistki, to przede wszystkim podbudował miejscowe, które rozwinęły skrzydła. Nie ustrzegło ich to od popełniania błędów, ale ekipa z Krakowa też  "grzeszyła", szczególnie w polu zagrywki. W drugiej i trzeciej partii uzyskiwała nieznaczne prowadzenie, ale za każdym razem je traciła. Duża była w tym zasługa dobrze dysponowanych Eweliny Ryznar i Dominiki Nowakowskiej. W zespole ekonomistek ciężar ataku wzięły na siebie Katarzyna Walawender i Justyna Sachmacińska, która dopiero co wznowiła treningi po drobnym urazie stawu skokowego. Było to jednak za mało na UKS Jedynkę tego dnia.

Za tydzień krakowianki czeka mecz we własnej hali z SMS-em Sosnowiec. Lepszej okazji do przełamania ligowej niemocy może już nie być. Tym bardziej, że za dwa tygodnie udamy się na wyjazdowy mecz do Murowanej Gośliny.

Inne mecze I ligi kobiet:

Gaudia Trzebnica - Piecobiogaz Murowana Goślina 1-3 (25:18, 10:25, 21:25, 23:25)
Legionovia Legionowo - AZS KSZO Ostrowiec Św. 3-0 (25:5, 25:13, 25:23)
Sparta Warszawa - PLKS Pszczyna 3-1 (25:23, 19:25, 26:24, 25:18)
AZS Politechnika Radom - Chemik Police 1:3 (22:25, 20:25, 25:15, 21:25)

SMS PZPS I Sosnowiec - Silesia Volley I  0-3 (18:25, 19:25, 18:25)

1.    KS Piecobiogaz Murowana Goślina         3    9    9:2
2.    PSPS Chemik Police                             3    9    9:2
3.    Siódemka Legionovia Legionowo              3    8    9:2
4.    UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki           3    5    7:5