Strona główna > Siatkówka > I liga mężczyzn
Trudny los beniaminka - siatkarze Wandy bez punktów w Bielsku2011-10-08 23:21:00

0-3 przegrali drugi mecz w I lidze siatkarze Krakowskiej Akademii Wandy Instal. Tak srogo potraktował beniaminka zaprawiony w bojach I-ligowych BBTS Bielsko-Biała.

BBTS Bielsko-Biała - KA Wanda Instal Kraków 3-0 (25-20, 25-21, 27-25)

BBTS: Macionczyk, Divis, Kalembka, Buniak, Włodarczyk, Gutkowski, Migdalski (libero) oraz Latocha, Popik.
WANDA: Blachura, Syguła, Soroka, Mischke, Domonik, Ferek, Mrozowski (libero) oraz Łukasik, Szablewski, Pić, Tepling.

Nie tak wyobrażali sobie początek sezonu krakowianie, a zwłaszcza ich trener Grzegorz Silczuk. Mieli nie był chłopcem do bicia, a tymczasem po dwóch meczach mają na koncie 0 punktów i jeden wygrany set. Nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie błędów z Bielska (choć było ich sporo...), w środę Wanda gra w Pucharze Polski z Avią Świdnik, a powinna to być dobra okazja na podratowanie morale. W sobotę w lidze krakowianie podejmą Jadar Siedlce.

W Bielsku Wanda nie wykorzystywała szans na dopadnięcie przeciwnika w dwóch pierwszych setach, a w trzecim nie potrafiła utrzymać niewielkiej, ale jednak przewagi. Gospodarze  dawali się rywalom we znaki zwłaszcza zagrywką, w tym elemencie kroku dotrzymywał im tylko Domonik. W pierwszym secie bielszczanie wyłączyli z ataku Mischke, ale nawet to nie tłumaczyło czemu krakowianie nie kończyli wygranych piłek. - W pierwszym secie na cztery piłki przechodzące skończyliśmy jedną, w drugim secie bielszczanie „kopali” nas zagrywką i odskoczyli bardzo szybko - żałował Krzysztof Ferek, atakujący Wandy.

W II secie właśnie dzięki dobrej zagrywce BBTS prowadził od razu  7-2, to nie jest strata do odrobienia na cudzym parkiecie.

W trzecim secie, gdy trener Silczuk dał więcej szans zmiennikom (w szóstce wyszli Łukasik, Szablewski, Pić) gra była najbardziej wyrównana, nawet z niewielką przewagą Wandy. W końcówce jednak walkę punkt za punkt wygrali bielszczanie.