Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka ręczna > Ligi młodzieżowe
Awans Siódemki z Chełmka2012-02-05 16:05:00

W meczu decydującym o zajęciu 1. miejsca w juniorskim ćwierćfinale mistrzostw Polski piłkarzy ręcznych, rozegranym w Chełmku, Orlen Płock pokonał miejscową Siódemkę 26-22 (17-10). Oba zespoły awansowały do półfinału, ale zwycięzca uzyskał prawo jego organizacji. Chełmek na półfinał pojedzie do Szczecina.


Trzecie miejsce zajął Tomaszów Mazowiecki, który zwyciężył Busko Zdrój 38-19 (20-12).

W wielkim finale Płock zdominował wydarzenia na parkiecie, a miejscowi odrodzili się dopiero w końcówce. – Gdyby mecz najlepszych ekip rozgrywany był na początku turnieju, jego wynik mógłby być z pewnością inny – powiedział Robert Fidyt, jeden z działaczy chełmeckiego klubu. – Płock miał dwa dni na rozpracowanie naszego zespołu. Nie zmienia to jednak faktu, że jest jednym z kandydatów do mistrzostwa Polski. Miał w swoich szeregach trzech reprezentantów kraju podczas gdy u nas był tylko jeden.

Owym reprezentantem Polski był Jakub Fidyt, najskuteczniejszy zawodnik turnieju.

Faworyci wygrali swoje pierwsze dwa mecze z przeciętnymi zespołami, więc walka o wygranie chełmeckiego ćwierćfinału była także bitwą o prawo organizacji półfinału.

- W sporcie tak bywa, że zwycięzca jest tylko jeden
– mówił podczas zamknięcia imprezy burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.- Jednak tym razem gospodarze nie są do końca przegrani, choć apetyty mieli nieco większe. Życzymy im powodzenia w półfinale.

Oprócz niego nagrody wręczyli Marek Sowa, marszałek małopolski, który objął honorowy patronat nad imprezą oraz starosta oświęcimski Józef Krawczyk.

Kamil Studnicki


ch3.jpg
ch1.jpg
ch2.jpg
ch4.jpg
ch5.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty