Strona główna > Piłka ręczna > I liga mężczyzn
50 bramek na wyciągnięcie ręki2009-11-13 18:21:00 Tomasz Czarnota

Panująca grypa nie przetrzebiła szeregów mielczan, z czego najbardziej szczęśliwy jest trener piłkarzy ręcznych Stali Ryszard Skutnik. Ku jego zadowoleniu zespół szerokim łukiem omijają także kontuzje, więc sobotni rywal Stali, Gwardia Opole, na taryfę ulgową liczyć nie może. Kibice czekać będą jak nigdy na przekroczenie magicznej liczby 50 bramek.

- Już dawno mogliśmy pokusić się o taką ilość, ale zazwyczaj tylko pierwszą połowę gra pierwszy skład.
Najczęściej wypracowuje on znaczną przewagę i na boisko posyłam młodzież. Tu chodzi o budowanie przyszłości. Teraz jest czas i możliwość na różne próby ustawień i zagrań. Efekty pracy będą widoczne po naszym powrocie do ekstraklasy
- podkreśla opiekun Stali.

- Chcemy w sobotę wygrać wysoko - kontynuuje - To, że przeciwnicy są na ostatnim miejscu w tabeli schodzi na dalszy plan. Gwardia ma w swojej kadrze kilku doświadczonych zawodników, których...nie widziałem parę dobrych lat - dodaje.
Czerwona latarnia ligi wygrała do tej pory tylko jeden mecz - z bocheńskim beniaminkiem 37-28. Gwardzistom z pewnością kompletu zwycięstw Stali przypominać nie trzeba, a ich taktyka na to spotkanie nie będzie się różniła od zaprezentowanej przez wcześniejszych rywali mielczan. - Każdy się na nas niesamowicie nastawia i mobilizuje. Potem i tak wytrzymują po piętnaście minut. Tak w zasadzie wygląda każdy mecz - uśmiecha się trener Skutnik.