Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga

Kolejarz Stróże - Okocimski Brzesko 3-0 (0-0)

1-0 Giesa 52

2-0 Kamil Kurowski 64

3-0 Michał Gryźlak 89

Sędziował Michał Zająć (Sosnowiec). Żółte kartki: Stefanik, Kurowski, Giesa - Darmochwał.

W zaległym meczu 20. kolejki I ligi Okocimski Brzesko przegrał z Kolejarzem w Stróżach 0-3 (0-0). Brzeszczanie mają jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie, ale już nikłe, tym bardziej, że nie wystarczy im wygrać trzech ostatnich meczów (dostaną punkty za ŁKS), przegrywać musieliby ich rywale.

Pierwsza połowa toczyła się przy przewadze Okocimskiego, ale jego piłkarze nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Bliski trafienia był Paweł Smółka, ale po jego uderzeniu głową piłka trafiła w słupek. Najlepszą okazję w 35 min miał Wojciech Wojcieszyński, ale jego strzał świetnie obronił golkiper stróżan. Kolejarz także stworzył sobie kilka sytuacji, ale pewnie w bramce spisywał się Dawid Mieczkowski, albo uderzenia sprzed pola karnego były blokowane przez defensorów „Piwoszy”. W końcówce pierwszych 45 minut zawrzało w polu karnym Okocimskiego. Strzał Adama Giesy z trudem nogami obronił Dawid Mieczkowski. Do odbitej piłki starał się dojść Janusz Wolański, upadł na piątym metrze, ale sędzia nie użył gwizdka, z czym nie mogli pogodzić się gospodarze, szczególnie Marcin Stefanik, który w przerwie obejrzał żółtą kartkę za dyskusję.

Na początku drugiej odsłony w spojenie słupka z poprzeczką trafił Paweł Smółka. Niewykorzystana akcja szybko się zemściła. W 52 min prowadzenie objął Kolejarz. Dośrodkowanie Janusza Wolańskiego zamknął Adam Giesa i głową pokonał Dawida Mieczkowskiego. „Piwosze” lekko podłamani, przez kilka minut nie mogli się otrząsnąć. W 64. minucie dobił ich Kamil Kurowski, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Podopieczni Czesława Palika głównie z dystansu próbowali swoich sił, ale m.in Wojciech Wojcieszyński uderzał nad poprzeczką. Piłkę po strzale Daniela Chyły z linii bramkowej wybił zawodnik Kolejarza. Wynik meczu w 89. minucie ustalił wprowadzony z ławki Michał Gryźlak.