Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Tarnów)
Polan Żabno ukarany walkowerami, ale czy słusznie?2012-06-28 08:08:00

Do ciekawej sytuacji doszło w V lidze tarnowskiej. Polan Żabno stracił punkty walkowerem za ostatnie trzy mecze, choć nie jest przekonany czy słusznie. 


25 czerwca 2012 Wydział Gier Tarnowskiego OZPN po ponownej weryfikacji postanowił zmienić wynik meczu z dnia 3 czerwca rozegranego pomiędzy drużynami Polan Żabno i Łukovia Łukowa przyznając walkower 3-0 gościom (na boisku 6-2 dla Polanu) za grę nieuprawnionego zawodnika.

Wcześniej - w komunikacje z 14 czerwca - identyczne decyzje dotyczyły spotkań, jakie Polan rozegrał 6 czerwca z zespołem Czarnych Kobyle oraz 9 czerwca z Zorzą Zaczarnie.


Żabieński klub za pośrednictwem swojej strony internetowej www.mlkspolanzabno.pl tak tłumaczy dwa pierwsze walkowery. "Doszło do nietypowej i kuriozalnej sytuacji. 2 czerwca w spotkaniu klasy A trener drużyny Metalu Tarnów, a zarazem bramkarz Polanu Żabno - Jakub Wiatr zachował się w sposób niesportowy wobec sędziego meczu w trakcie i po jego zakończeniu. Jednak nie został usunięty z ławki, tylko arbiter opisał to zdarzenie w protokole meczowym. W następnych kolejkach ligi okregowej, które odbyły się w środę 6 czerwca i sobotę 9 czerwca, kierownictwo Polanu nie mając wiedzy o tym fakcie wystawiło w bramce Jakuba Wiatra. Komunikat z orzeczeniem dyscyplinarnym ukazał się w dniu 11 czerwca i jak sie później okazało zawodnik ten do czasu jego wydania nie mogł wystąpić w żadnym meczu pod egidą TOZPN. Niestety przepis nie jest do końca zrozumiały, gdyż dotyczyło to zupełnie innej klasy rozgrywkowej i innej funkcji...".


ST/mlkspolanzabno.pl
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty