Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Tarnów)
Afera w tarnowskiej klasie A - będzie protest do MZPN i PZPN2011-08-13 13:30:00

W związku z wycofaniem się drużyny KS Termalica Bruk–Bet II Nieciecza z rozgrywek IV ligi wschodniej do składu drużyn tej ligi został dokooptowany zespół LKS Nowa Jastrząbka (z V ligi Tarnów). Zwolnione miejsce w V lidze zajął zespół Tarnovii, a z kolei na miejsce tarnowian w klasie A awansowała Rybitwa Ostrów. Taką informację zaprezentowaliśmy na łamach portalu sportowetempo.pl w poniedziałek - 8 sierpnia - i nanieśliśmy stosowne poprawki w poszczególnych ligach.

 

Wczoraj na oficjalnej stronie OZPN w Tarnowie pojawiła się wiadomość: "Na miejsce drużyny Tarnovia Tarnów, awansowała z Klasy „B” drużyna LKS Burzyn". To wywołało burzę w klubie z Ostrowa, a rozgoryczony prezes Rybitwy - Franiszek Nosal - na klubowej stronie wyjaśnia kulisy niecodziennej sprawy (przytaczamy bez poprawek w oryginalnej wersji):

 

Szanowni przedstawiciele zarządu, zawodnicy oraz państwa zaglądających na stronę LKS Rybitwa Ostrów serdecznie przepraszam za zamieszanie, które zgotował nam TOZPN wraz z prezesem KS Burzyn, który po telefonicznej propozycji wydziału gier, aby w dniach 08-12 sierpień zgłosił drużynę juniorów i seniorów do rozgrywek, jego odpowiedź brzmiała, że przebywa na wczasach i nie jest w stanie tego wykonać.

W zaistniałej sytuacji przedstawiciel wydziału gier zaproponował udział w rozgrywkach klasy "A" LKS Rybitwie Ostrów, ponieważ Ci zajęli kolejną pozycję w tabeli oraz spełniali wszystkie wymogi licencyjne. Po uzyskaniu takiej informacji złożyliśmy pismo chęci udziału na gre w klasie "A" i wszczęliśmy wszelkie procedury przygotowań do rozgrywek poprzez ustalenie terminarza w pierwszych pięciu meczach klasy "A" wraz z przygotowanie drużyny do pierwszego meczu, który miał odbyć się w najbliższą sobotę 13.08.2011 o godzinie 17.30. Po dwóch dniach tj. środa gdy wszystko zostało ustalone w TOZPN , prezes KS Burzyn twierdząc, że źle zrozumiał wiadomość telefoniczną ze związku wyraził chęć na grę w klasie "A" bez względu na to, iż jego zespół nie posiada drużyny juniorów , której nie było w ogóle choć w poprzednich sezonach wymagało tego otrzymanie licencji. Po jego telefonicznej interwencji, wszystko wróciło do pierwotnej sytuacji , w której to KS Burzyn otrzyma licencje, a LKS Rybitwa Ostrów zostaje "wystawiona do wiatru". Informujemy, że na dzień 01 lipca 2011 , kiedy została ustalona uchwała , w której nie jest wymagane posiadanie drużyny juniorów, a jedynie wpłacenie kaucji 1000zł przy czym na dzień 01 lipca 2011 drużyna KS Burzyn, jak i Rybitwa Ostrów po spadku znajdowały się w klasie "B". Tym samym nie powinna ich dotyczyć uchwała ustalona tego dnia. Przeciwnie, powinny one spełniać wszystkie wymogi licencyjne, gdyż dawałoby to dodatkowy awans. W takiej sytuacji prezes klubu LKS Rybitwa Ostrów wszczął interwencje telefoniczne do MZPN oraz PZPN w Warszawie otrzymując informacje, iż udział w rozgrywkach danej klasy jest w gestii TOZPN. Decyzję taka podjęto w piątek 12.08.2011 o godzinie 13.30 w dwuosobowym zarządzie tj. prezes TOZPN oraz prezes wydziału gier w obecności prezesa klubu LKS Rybitwa Ostrów. Dwuosobowy zarząd podjął decyzję pozostawienia KS Burzyn w klasie "A" chociaż nie spełniał żadnych wymogów, aby otrzymać uprawnienie do gry na tym szczeblu.

Wyżej wymienione wymogi to: a) brak drużyny juniorów, b) pisemne zgłoszenie chęci gry w klasie "A", c) opłaty w kwocie 1000zł , która miała zwolnić z posiadania drużyny juniorów , d) brak zgłoszenia zawodników do gry, e) złożenia pisma o niżu demograficznym... Mimo wszystko Pan Prezes TOZPN po telefonicznej konsultacji z Panem, od którego zależy przyznanie licencji otrzymał od niego zapewnienie, iż udzieli licencji po wpłacie 1000zł. Podjął on decyzje, w wyniku której promocje do klasy "A" otrzymał KS Burzyn tym samym krzywdząc drużynę LKS Rybitwa Ostrów posiadającą drużynę juniorów od początku istnienia klubu, aż do dnia dzisiejszego. Stwierdzeniem tym obalił tezę hucznie głoszoną przez PZPN, popierającą rozwój piłki nożnej juniorów.

W związku z zaistniałą sytuacją w najbliższy dzień roboczy tj.16.08.2011 wystąpię z protestem pisemnym do MZPN oraz PZPN w Warszawie celem rozpatrzenia decyzji podjętych w TOZPN.

Kończąc powyższy tekst chciałbym serdecznie przeprosić za nieumyślne wprowadzenie w błąd wszystkich kibicujących nam czytelników naszej strony i za zamieszanie powstałe z wyżej opisanego przykładu przyznawania licencji co zmusza mnie do zastanowienia się nad dalszą pracą w klubie.

 

***

Tyle prezes, z którego słów wynika, że sprawa będzie miała ciag dalszy. Dzisiaj rozpoczynają się rozgrywki tarnowskiej klasy A i zgodnie z piątkowym komunikatem TOZPN drużyna LKS Burzyn ma o godz. 17.30 zagrać z Metalem Tarnów. Wydarzenie jest niecodzienne, więc z ciekawością będziemy czekać na rozstrzygnięcia.

(gst)
REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty