Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > A klasa (Kraków I)
Partyzant Dojazdów najlepszy w gminie Kocmyrzów-Luborzyca2012-08-02 14:24:00

Na boisku w Goszczy odbył się turniej piłkarski o Puchar Wójta gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W zawodach tych, mających charakter piłkarskich mistrzostw gminy, udział wzięły drużyny Strażaka Goszcza, Partyzanta Dojazdów, Sokoła Kocmyrzów i Sparty Skrzeszowice. Turniej rozegrano systemem pucharowym, a mecze trwały 2x25 minut. W przypadku remisu o awansie decydował konkurs rzutów karnych.

W pierwszym rozegranym meczu spotkały się drużyny Partyzanta i Sokoła. To bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pierwszą bramkę turnieju zdobył w ostatnich minutach pierwszej połowy meczu dla drużyny z Dojazdowa P. Mikołajczak, a wynik ustalił P. Zawrzykraj. Tak więc o awansie do finału zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy Partyzanta zwyciężając 6-5.

W drugim spotkaniu półfinałowym piłkarze Strażaka pokonali Spartę 1-0, a strzelcem decydującej bramki był M. Gajoch. Spotkanie finałowe pomiędzy drużynami Strażaka i Partyzanta, pomimo stale padającego deszczu, stało na dobrym poziomie i przyniosło kibicom wiele emocji. Pierwszą bramką zdobyli zawodnicy z Goszczy, a strzelcem był M. Gajoch. Zespół z Dojazdowa wyrównał jeszcze w pierwszej połowie po golu A. Zięby zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego. Decydującą bramkę dla drużyny Partyzanta zdobył w drugiej połowie spotkania P. Mikołajczak. Ostatecznie w finałowym meczu zespół z Dojazdowa wygrał 2-1.

Zawody w Goszczy zakończyła uroczysta dekoracja zwycięzców. Drużynie Partyzanta Dojazdów puchar wręczył jego fundator - wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca pan Marek Jamborski. Obok pucharu zwycięski zespół otrzymał także nagrodę finansową.