Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne
216. Gran Derbi dla Barcelony2011-12-10 23:54:00

163. "El Clasico" w lidze, a 216. Gran Derbi w ogóle - dla Barcelony! Po tym meczu bilans jest nadal korzystny dla Realu, który odniósł 86 zwycięstw, o jedno więcej niż zespół z Katalonii (przy 45 remisach). W lidze hiszpańskiej Barca dogoniła "Królewskich", którzy jednak mają jedno spotkanie mniej.

Real Madryt - FC Barcelona 1-3 (1-1)

1-0 Benzema 1
1-1 Sanchez 30
1-2 Xavi 53
1-3 Fabregas 66

Sędziował Fernandez. Żółte kartki: Pepe, Lass Diarra, Alonso, Ramos - Pique, Sanchez, Messi. Widzów 79900.
REAL: Casillas - Fabio Coentrao, Pepe, Ramos, Marcelo - Lass Diarra (63 Khedira), Alonso - Di Maria (68 Higuain), Oezil (58 Kaka), Ronaldo - Benzema.
BARCELONA: Valdes - Dani Alves, Puyol, Pique, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta (89 Pedro) - Sanchez (84 Villa), Messi, Fabregas (79 Keita).

Real zaczął na Santiago Bernabeu w Madrycie fantastycznie, obejmując prowadzenie już w 22. sekundzie, po fatalnym błędzie Valdesa! Golkiper gości podał piłkę prosto do stojącego na 20. metrze Di Marii, ten chciał ją posłać do Benzemy, ale po rykoszecie trafiła ona do Oezila, który uderzył zza szesnastki. Po kolejnym rykoszecie futbolówka dotarła do Benzemy, który z kilku metrów skierował ją pod poprzeczkę.

Tempo gry było niesamowite, gospodarze mogli podwyższyć, ale Ronaldo nie wykorzystał dobrej okazji. W 30. minucie był remis. Messi, mając przy sobie czterech rywali, zdołał podać w "uliczkę" do Sancheza, a ten - mimo "asysty" dwóch obrońców - z 16 m strzelił w "długi" róg.

Zaraz po przerwie wybita przez obronę Realu piłka spadła na 20. metr, Xavi strzelił na bramkę, po drodze futbolówka odbiła się od Marcelo i całkowicie zmyliła Casillasa. 1-2! Trzeciego gola dla Barcy zdobył Fabregas, głową z kilku metrów, po centrze Daniego Alvesa z prawego skrzydła.