Strona główna > Piłka nożna > Ligi zagraniczne > Primera Division
Pięć bramek Barcelony na inaugurację ligi2011-08-29 22:46:00

W ostatnim meczu inauguracyjnej kolejki Primera Division, rozegranym w poniedziałkowy wieczór, Barcelona w obecności 94 tys. widów rozgromiła Villarreal 5-0.

To była odpowiedź zdobywców Superpucharu Europy na 6-0 Realu Madryt w Saragossie. Udana, jeśli weźmiemy pod uwagę, że rywal zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, Manchesterem City i Napoli.

Kataloński zespół miał ogromną przewagę, przebywał cały czas na połowie rywala i jedynym problemem były rozmiary zwycięstwa. Worek z bramkami rozwiązał Thiago, który mimo asysty czterech rywali trafił z 16 metrów przy słupku. Gola do szatni strzelił Fabregas po otrzymaniu podania od Messiego; minął bramkarza i trafił do pustej siatki. Tuż po wznowieniu gry po przerwie Sanchez z prawej strony wpadł w pole karne i pokonał Valdesa uderzeniem w długi róg. Po zaledwie czterech minutach Iniesta obsłużył Messiego, a ten minął bramkarza i z ostrego kąta bez trudu trafił do siatki. To 100. gol Messiego na Camp Nou. Na tym nie koniec; w 75 minucie Thiago z prawej strony posłał futbolówkę między nogami Oriola i Messi z czterech metrów dopełnił formalności.

Barcelona - Villarreal 5-0 (2-0)