Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Patryk Klimala w Glasgow2020-01-14 23:08:00

Patryk Klimala odchodzi z Jagiellonii Białystok. 21-letni napastnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego do mistrza Szkocji – Celtiku Glasgow.


W barwach Jagiellonii Białystok urodzony w Świdnicy zawodnik rozegrał 50 oficjalnych spotkań, w których zdobył 11 bramek. Żółto-czerwone barwy zaczął reprezentować w sezonie 2016/2017, kiedy jeszcze białostocki zespół prowadził trener Michał Probierz. Wówczas rozegrał trzy spotkania w polskiej ekstraklasie – wtedy występował wyłącznie w rundzie jesiennej. Był jednak członkiem drużyny, która wiosną sięgnęła po pierwsze, historyczne wicemistrzostwo kraju.


Wobec dużej konkurencji w ataku Jagiellończyków, przed sezonem 2017/2018 Klimala udał się na wypożyczenie na zaplecze ekstraklasy do suwalskich Wigier. W I lidze rozegrał 27 spotkań, w których 13 razy wpisał się na listę strzelców. Dobra dyspozycja na zapleczu ekstraklasy zaowocowała większa liczbą występów w kolejnym sezonie, ponownie w pierwszym zespole Jagiellonii. Pod wodzą trenera Ireneusza Mamrota rozegrał 29 oficjalnych meczów dla drużyny Żółto-czerwonych. Jesienią sezonu 2018/2019 Klimala był jeszcze głównie zawodnikiem rezerwowym. Wiosną coraz częściej występował w wyjściowej jedenastce.


Gwiazda Patryka Klimali rozbłysła pełnym blaskiem w tym sezonie. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek oczarował swoją postawą nie tylko nas, ale również selekcjonera polskiej kadry młodzieżowej do lat 21 Czesława Michniewicza, który w kontekście Klimali mówił, że rośnie w Polsce nowa „klasowa dziewiątka”.


Klimala w pięciu spotkaniach eliminacji do mistrzostw Europy U-21 strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. W ekstraklasie skompletował siedem trafień i był autorem trzech ostatnich podań, które kończyły się golem dla Jagi.


jagiellonia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty