Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Jerzy Brzęczek: Nie ma czasu na eksperymenty2019-03-19 09:45:00

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed meczami kwalifikacji EURO 2020 z Austrią i Łotwą. Na poniedziałkowej konferencji prasowej o przygotowaniach naszej kadry opowiedział Jerzy Brzęczek.


O reprezentacji Austrii:

Zaczynamy kwalifikacje EURO 2020 z faworytem grupy. Austriacy to wyrównana, bardzo niewygodna i nieprzyjemna drużyna. Ich przygotowanie fizyczne jest na wysokim poziomie. Wielu zawodników występuje w niemieckiej Bundeslidze i austriackiej, a to jest ich wielka siła i musimy mieć tego świadomość. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że eliminacje będą bardzo szybkie, bo będzie dwumecz przy każdym zgrupowaniu i kilka dni przerwy. Planujemy krótki rozruch dla zawodników, którzy grali w sobotę. Piłkarze, który występowali w niedzielę będą mieli czas na regenerację. Będzie więc jeden trening w kraju, musimy również zwrócić uwagę na obciążenia. Nie będzie czasu na eksperymenty.


O graniu trzema napastnikami:

Takie rozważania zawsze będą. Kwestią podstawową, to ten czas, który mamy do dyspozycji. Przy dłuższym zgrupowaniu można przećwiczyć te warianty. Trzeba przyjmować strategię tego, co może później wydarzyć się na boisku. Przyjmując wariant grania trzema napastnikami w pierwszym składzie i w którymś momencie tracimy gola, gra się nie układa. I co wtedy? Mam ściągać jednego z nich przegrywając? Nie będzie to do końca logiczne. Trzeba wiedzieć, że nie liczba ofensywnych zawodników będzie decydowała. Na pewno mamy komfort trójki atakujących, którzy prezentują wysoką formę. Był też powołany Dawid Kownacki, ale niestety doznał kontuzji. Problemem jest to jak wykorzystać potencjał tych zawodników z meczów klubowych i przenieść to na reprezentację. Naszym zadaniem jest stworzenie ekipy, która będzie rozumiała się na boisku i odpowiednio na nim działała.


O dyspozycji Jakuba Błaszczykowskiego:

Myślę, że Kuba jest w takim stanie fizycznym, w jakim nie był od dawna. Mamy wgląd w jego badania wyników wydolnościowych. Także z ostatnich lat. Pod tym względem jest na bardzo wysokim poziomie. Od dawna takiego etapu nie osiągnął. Powrót do ekstraklasy i regularna gra w lidze była dla mnie bardzo ważna. Z każdym meczem widać wzrost jego pewności siebie. Pokazuje umiejętności, nie zapomniał jak gra się w piłkę. Jeśli chodzi o grę w reprezentacji, to jest brany pod uwagę i na lewym i prawym skrzydle.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty