Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
MŚ w biathlonie: Bez sukcesów2019-03-18 21:03:00

W dniach 7-17 marca w szwedzkim Oestersund odbyły się biathlonowe mistrzostwa świata. Biało-czerwoni nie odnieśli sukcesów, najwyższe miejsce - siódme - zajęła sztafeta żeńska.


Sztafeta mikst 2x6+2x7.5:

1. Norwegia (Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe, Vetle Sjaastad Christiansen)

2. Niemcy (Vanessa Hinz, Denise Hermann, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)

3. Włochy (Lisa Vitozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch)

9. Polska (Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek)


Sprint 7.5 km K:

1. Anastasiya Kuzmina (Słowacja)

2. Ingrid Landmark Tandrevold (Norwegia)

3. Laura Dahlmeier (Niemcy)

34. Monika Hojnisz, 46. Kamila Żuk, 55. Magdalena Gwizdoń, 66. Kinga Zbylut


Sprint 10 km M:

1. Johannes Thingnes Boe (Norwegia)

2. Alexander Loginov (Rosja)

3. Quentin Fillon Maillet (Francja)

57. Grzegorz Guzik, 70. Łukasz Szczurek, 82. Andrzej Nędza-Kubiniec


Bieg pościgowy 10 km K:

1. Denise Hermann (Niemcy)

2. Tiril Eckhoff (Norwegia)

3. Laura Dahlmeier (Niemcy)

36. Kamila Żuk, 46. Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz nie startowała


Bieg pościgowy 12.5 km M:

1. Dmytro Pidruchnyi (Ukraina)

2. Johannes Thingnes Boe (Norwegia)

3. Quentin Fillon Maillet (Francja)

50. Grzegorz Guzik


Bieg ind. 15 km K:

1. Hanna Oeberg (Szwecja)

2. Lisa Vitozzi (Włochy)

3. Justine Braisaz (Francja)

39. Monika Hojnisz, 48. Kamila Żuk, 67. Kinga Zbylut, 73. Karolina Pitoń


Bieg ind. 20 km M:

1. Arnd Peiffer (Niemcy)

2. Vladimir Iliev (Bułgaria)

3. Tarjei Boe (Norwegia)

50. Łukasz Szczurek, 57. Andrzej Nędza-Kubiniec, 70. Grzegorz Guzik


Sztafeta mikst:

1. Norwegia (Marte Olsbu Roeiseland, Johannes Thingnes Boe)

2. Włochy (Dorothea Wierer, Lukas Hofer)

3. Szwecja (Hanna Oeberg, Sebastian Samuelsson)

23. Polska (Kinga Zbylut, Andrzej Nędza-Kubiniec)


Sztafeta 4x6 km K:

1. Norwegia (Synnoeve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland)

2. Szwecja (Linn Persson, Mona Brorsson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg)

3. Ukraina (Anastasiya Merkushyna, Vita Semerenko, Yuliia Dzhima, Valj Semerenko)

7. Polska (Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk)


Sztafeta 4x7.5 km M:

1. Norwegia (Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe)

2. Niemcy (Erik Lesser, Roman Rees, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)

3. Rosja (Matvey Eliseev, Nikita Porshnev, Dmitry Malyshko, Alexander Loginov)

16. Polska (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik)


Bieg masowy 12.5 km K:

1. Dorothea Wierer (Włochy)

2. Ekaterina Yurlova-Percht (Rosja)

3. Denise Hermann (Niemcy)

13. Monika Hojnisz


Bieg masowy 15 km M:

1. Dominik Windisch (Włochy)

2. Antonin Guigonnat (Francja)

3. Julian Eberhard (Austria)


Klasyfikacja medalowa:

1. Norwegia 5-3-1

2. Niemcy 2-2-3

3. Włochy 2-2-1


Najlepszym zawodnikiem MŚ był Norweg Johannes Thingnes Boe: 4-1-0.




REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty