Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Skoki narciarskie > Wiadomości Skoki narciarskie
Wolfgang Steiert zrezygnował
25.02.2010 09:37 - ASInfo

Wolfgang Steiert zrezygnował z posady trenera kadry rosyjskich skoczków. Jako główny powód swojej decyzji podaje słabe wyniki swoich podopiecznych.

więcej »
VANCOUVER Z KRAKOWA (10)
23.02.2010 10:33 - Jerzy Cierpiatka

Totalny upadek Suomi

więcej »
Wojciech Fortuna: Małysz da emerytury kolegom?
22.02.2010 15:40 -

Wojciech Fortuna liczy na medal Polaków w poniedziałkowym konkursie drużynowym. - Małysz powinien pomóc naszym pozostałym skoczkom w zdobyciu emerytur olimpijskich, bo ci już nigdy więcej nie będą mieli tak znakomitej okazji, by stanąć na podium podczas igrzysk - mówi mistrz olimpijski z Sapporo.

więcej »
Dwanaście drużyn skacze po medale
22.02.2010 09:49 - ASInfo

Dwanaście ekip zostało zgłoszonych do poniedziałkowego konkursu drużynowego Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Na obiekcie K-125 rozdane zostaną dziś ostatnie medale w skokach narciarskich. Faworytami rywalizacji są Austriacy, do podium aspiruje także polska drużyna pod wodzą Adama Małysza.

więcej »
Schlierenzauer: Chciałem powalczyć o więcej
21.02.2010 11:34 - ASInfo

Gregor Schlierenzauer wywalczył swój drugi olimpijski medal. Podobnie, jak na skoczni normalnej, w kolorze brązowym. Lepsi od niego byli ponownie Simon Ammann oraz Adam Małysz.

19.02.2010 20:20 -

38-letni Japończyk Noriaki Kasai wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Whistler. Adam Małysz miał awans zapewniony bez walki, pozostała trójka polskich skoczków narciarskich nie miała kłopotów z wywalczeniem sobie miejsca w "50".

15.02.2010 13:30 - ASInfo

Cała Polska cieszy się ze srebrnego medalu Adama Małysza. Niestety, pozostali Polacy w konkursie na skoczni normalnej spisali się bardzo słabo. Do drugiej serii awansował tylko Kamil Stoch, ale dla czwartego zawodnika mistrzostw świata w Libercu 27. miejsce to dotkliwa porażka. Na pechowej, 31. pozycji zakończył zawody Stefan Hula, a Krzysztof Miętus wypadł jeszcze gorzej.

więcej »
Gregor Schlierenzauer: Kamień spadł mi z serca
14.02.2010 11:39 - ASInfo

Gregor Schlierenzauer na normalnej skoczni w Whistler zdobył swój pierwszy olimpijski medal. Austriak, po świetnym drugim skoku, wylądował na trzecim miejscu.