Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Ach, co to będzie za wiosna w JAKO 4 LIDZE MAŁOPOLSKIEJ!2023-03-22 01:23:00

Wystartowała runda wiosenna JAKO 4 LIGI MAŁOPOLSKIEJ. Już teraz wiadomo, że będzie wyjątkowa!


Dzięki wspólnemu działaniu klubów i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej udało się stworzyć projekt jakiego do tej pory na tym szczeblu rozgrywkowym nie było. Od strony marketingowo-wizerunkowej zakłada on m.in.:

* profesjonalne nagrania wszystkich 136 meczów rundy wiosennej

* transmisje na żywo jednego meczu w każdej kolejce

* reportaże filmowe o każdym klubie

I prawdziwy hit: półgodzinny magazyn skrótów, z golami i najciekawszymi akcjami z każdego meczu, po każdej kolejce!


Premierowy MAGAZYN SKRÓTÓW JAKO 4 LIGI MAŁOPOLSKIEJ został zaprezentowany we wtorek, 21 marca, o godzinie 19, a więc w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny.


- Na kanale YouTube MZPN pokazaliśmy gole i najciekawsze akcje z każdego z ośmiu meczów 18. kolejki. W rundzie wiosennej Magazyn Skrótów będzie prezentowany po każdym weekendzie we wtorek, właśnie o 19, zachęcamy zatem kibicujących JAKO 4 LIDZE o wpisanie tego programu w tym terminie do obowiązkowego kalendarza na marzec, kwiecień, maj i czerwiec - mówi prezes Małopolskiego ZPN Ryszard Kołtun. I dodaje: - Na naszym publicznym serwerze YouTube zamieszczamy także od tej rundy profesjonalne nagrania wszystkich 136 meczów jakie są zaplanowane. Mam pełne przekonanie, że ku zadowoleniu kibiców, piłkarzy, trenerów, jak również sędziów, którzy otrzymają doskonały materiał do obserwacji telewizyjnych. W każdej kolejce transmitujemy na żywo jeden mecz, w 18. kolejce internetowej widowni pokazały się zespoły Jawiszowic i Barciczanki, w następnej zobaczymy Kalwariankę i Limanovię. Realizujemy na bieżąco także reportaże filmowe o klubach, przedstawiliśmy już lidera - Wiślan Jaśkowice, drużynę z czołówki - LKS Jawiszowice, następna w kolejce jest Unia Oświęcim. Planujemy jeszcze, dosłownie na dniach, internetowy skarb kibica.


- Aby projekt pod hasłem 4 LIGA się ziścił odbyliśmy dwie Konferencje z klubami czwartej ligi, jedną w październiku ubiegłego roku, drugą na początku lutego – kontynuuje prezes MZPN Ryszard Kołtun. - Zmiana formuły 4 ligi małopolskiej, z dwóch grup na jedną, to był jeden z najważniejszych projektów na obecną kadencję. Zakładał on poprawę poziomu sportowego najwyższej ligi wojewódzkiej, a także likwidację baraży o awans. Przede wszystkim chodziło jednak o wzrost prestiżu tej ligi, o zbudowanie bazy sponsoringowej, przyciągnięcie kibiców, uatrakcyjnienie rozgrywek. 4 liga w jednej grupie istniała w XXI wieku tylko przez pięć sezonów, między 2006 a 2011 rokiem, wówczas istniały jeszcze dwie V ligi i 4 okręgówki. Wróciliśmy do tej struktury, z tą różnicą, że mamy obecnie osiem klas okręgowych. Formuła się sprawdza w praktyce, jestem pewiem, że projekt przyniesie wszystkim korzyści – klubom, piłkarzom, sędziom, kibicom, sponsorom.


Koordynatorem projektu „4 LIGA MAŁOPOLSKA” jest wiceprezes MZPN ds. prawnych Bartosz Ryt, a pełnomocnikiem prezesa ds. realizacji telewizyjnych Artur Baster, zarazem komentator i montażysta Magazynu. Aby zrealizować tak wyjątkowe przedsięwzięcie konieczne było ułożenie terminarza uwzględniającego potrzeby medialne. Mecze zostały rozpisane na różne pory w sobotę i niedzielę.


Partnerem technicznym 4 ligi małopolskiej jest JAKO Polska sp. z o.o. Jeszcze jesienią wszystkie kluby otrzymały vouchery w kwocie 2000 zł. Wiosną firma przekaże sprzęt o wartości ponad 1000 zł dla każdego klubu.


18.kolejka JAKO 4 LIGI MAŁOPOLSKIEJ

Sobota, 18 marca 2023

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Beskid Andrychów 5-0

Okocimski KS Brzesko – Orzeł Ryczów 0-3

Wiślanie Jaśkowice – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2-0

Glinik Gorlice – Poprad Muszyna 1-1

Dalin Myślenice – Wierchy Rabka-Zdrój 1-0

Niedziela, 19 marca 2023

Wolania Wola Rzędzińska – Lubań Maniowy 3-3

LKS Jawiszowice – Barciczanka Barcice 0-1

Limanovia Limanowa – Radziszowianka Radziszów 1-0

Unia Oświęcim – Słomniczanka Słomniki 3-0 w.o.

Czołówka tabeli: 1. Wiślanie Jaśkowice 49 pkt, 2. Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 40, 3. Poprad Muszyna 32, 4. LKS Jawiszowice 30, 5. Unia Oświęcim 29.

Po wycofaniu się Słomniczanki w lidze rywalizuje 17 zespołów.

Najlepsi strzelcy: 13 goli - Jakub Seweryn (Wiślanie), 12 - Jakub Górecki (Dalin), 11 - Bruno Wacławek (Bruk-Bet Termalica II), 10 - Monsuru Adisa (Wiślanie).


ST (Małopolski ZPN)


Wszystkie mecze 18. kolejki, w całości, są udostępnione na serwerze MZPN – link TUTAJ

https://www.youtube.com/@serwermzpn7579


1.jpg


2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty