Strona główna > Żużel > Ligi polskie > II liga
Żużel: przerwany mecz w Krośnie, 11 punktów zaliczki „Wilków“2009-09-13 18:11:00 JCZ

W pierwszym spotkaniu o 3. miejsce w II lidze krośnieńskie „Wilki” pokonały rywala z Lublina różnicą jedenastu oczek. Mecz został przerwany po dziesięciu gonitwach z uwagi na obfite opady deszczu. Taka zaliczka sprawia, że lublinianie w rewanżu nie będą mieli łatwego zadania aby odrobić straty, co cieszy krośnieńskich kibiców. Drugie spotkanie w Lublinie za dwa tygodnie.

KSM Krosno – KMŻ Redstar Lublin 37-26

KSM KROSNO: Roman Chromik 6 (2,1,3), Krister Jacobsen ZZ, Josef Franc 9 (2,3,3,1), Tomasz Łukaszewicz 5 (1*,2*,2), Jan Jaros 7 (1*,3,1,2), Marcin Bubel 3 (2*,1,-,0), Mateusz Kowalczyk 7 (3,2,2*).

KMŻ REDSTAR LUBLIN: Tomasz Rempała 6 (3,d,3), Paweł Baran 1 (0,-,1), Jacek Rempała 5 (3,1,d,1), Rafał Klimek 0 (0,-,d), Karol Baran 13 (2,6!,2,3), Dawid Bąk 1 (1,d,0,d).

Lublinianie zameldowali się w Krośnie zaledwie w sześcioosobowym zestawieniu. Inauguracyjny bieg padł łupem gospodarzy, a po dublecie krośnian w piątej gonitwie było już 20-10. Trener gości Rafał Wilk, notabene były zawodnik krośnieńskich „Wilków” nie wahał się ani chwili i w roli jokera desygnował Karola Barana. Ten nie zawiódł, ale pozwoliło to zmniejszyć straty o trzy punkty. W dziewiątym biegu gospodarze powtórnie zwyciężyli dubletem, zaś warunki atmosferyczne pozwoliły na rozegranie zaledwie jeszcze jednego wyścigu. Ulewa sprawiła, że spotkanie musiało zostać przerwane, wynik został zaliczony.