Strona główna > Piłka nożna > Ekstraklasa > Wiadomości ekstraklasa
Po porażce w Lubinie Wisła trzynasta2020-07-14 23:31:00

W 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała 1-3 z Zagłębiem w Lubinie. Biała Gwiazda zajmie w tym sezonie 13. miejsce w tabeli.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3-1 (1-1)

0-1 Alon Turgeman 9

1-1 Filip Starzyński 31

2-1 Sasa Żivec 38

3-1 Łukasz Poręba 57 (głową)

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Żivec, Guldan - Kuveljic, Wojtkowski.

ZAGŁĘBIE: Bieszczad - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balic - Poręba (85 Tosik), Bashkirov (89 Kruk) - Żivec (82 Białek), Starzyński, Bohar - Szysz.

WISŁA: Lis - Niepsuj, Wasilewski, Klemenz, Sadlok - Basha (46 Pawłowski), Kuveljic - Tupta (82 Szot), Boguski, Wojtkowski - Turgeman (62 Buksa).

Zaczęło się dla gości wyśmienicie. W 9. minucie Tupta uderzył z 15 m w lewy, dolny róg. Strzał był lekki, ale 17-letni golkiper Bieszczad nie złapał piłki, tylko ją odbił w bok. Dobiegł do niej Turgeman i trafił z bliska do siatki.

Później Zagłębie uzyskało dużą przewagę, dokumentując ją dwoma golami. Gospodarze wyrównali po kontrze. Z prawej strony dośrodkował Czerwiński, a Starzyński z 13 m pokonał Lisa. Bramkarz wiślaków byłby obronił strzał, lecz po drodze futbolówka odbiła się od nogi Klemenza i zmienił tor lotu. Na 2-1 trafił Żivec, który dostał idealne podanie z lewej strony od Szysza, po czym niepilnowany z 12 m pewnie trafił do bramki. Prowadzenie gospodarzy mogło być wyższe, ale dwukrotnie doskonale zachował się Lis - w 29. minucie broniąc "główkę" Balica i w 40. minucie broniąc strzał Bohara.

Wisła straciła z powodu kontuzji Bashę i Turgemana, co odbiło się na jej postawie w II połowie. W 54. minucie ładny strzał z 20 m oddał Tupta, lecz Bieszczad wybił piłkę nad poprzeczkę. Później inicjatywę przejęli lubinianie. W 55. minucie finalizujący kontrę Bohar przegrał pojedynek z Lisem, ale w 57. minucie było już 3-1. Z kornera zacentrował na bliższy słupek Starzyński, a Poręba "szczupakiem" z 5 m przymierzył celnie w "krótki" róg.

W dalszej fazie gry Zagłębie kontrolowało mecz, goście mieli jedyną okazję w 90+3. minucie, gdy Klemenz główkował nad poprzeczką.

Statystyka meczu: 23:7 w strzałach, 10:4 w celnych, 57:43% w posiadaniu piłki, 6:2 w kornerach i 110:108 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.